لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

اعتصاب دوهفته‌ای کارگران نیشکر هفت تپه پس از مذاکره با کارفرما پایان یافت


در پی موافقت کارفرما با برخی از خواسته های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، اعتصاب دوهفته‌ای کارگران پایان یافت.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، روز یکشنبه ۱۱ شهریور گزارش داد که به دنبال مذاکرات صنفی کارگران که روزهای جمعه و شنبه در استانداری خوزستان و اداره کار شهرستان شوش انجام شد، اعتراض صنفی کارگران نیشکر هفت‌تپه پس از گذشت نزدیک به ۱۴ روز پایان یافت و کارگران به سر کار خود برگشتند.

روز شنبه نیز برخی از سایت‌های خبری به نقل از سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه گزارش داده بودند که در پی جلسه‌ای بین اعضای مجمع نمایندگان کارگری هفت‌تپه با معاون استاندار خوزستان و کارفرما در اهواز، کارفرما با برخی از خواسته های کارگران موافقت کرد.

بر این اساس، مقرر شد که تنظیم قرارداد با کارگران از این پس با حضور نمایندگان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تحت نظر نمایندگان کارگری بر اساس مقررات انجام شود.

همچنین قرار شد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل پس از فراهم شدن زمینه های قانونی در دستور کار قرار گیرد و کارفرما اعلام کرد که با اجرای این طرح و هر مورد قانونی دیگری، مخالفت نخواهد کرد. علاوه بر این، قرار شد که دستمزد معوقه کارگران تا روز چهارشنبه، ۱۴ شهریور، پرداخت شود.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه سال‌هاست که با مشکل حقوق عقب افتاده و دیگر مشکلات صنفی روبرو هستند و در سال‌های اخیر بارها در اعتراض به تعویق مطالبات خود دست به تجمع و اعتصاب زده‌اند.

شرکت نیشکر هفت تپه بعد از خصوصی سازی در سال ۹۴ با مشکلاتی روبرو شده و عمدتا حقوق کارگران خود را با تاخیر پرداخت کرده است. به نوشته خبرگزاری ایلنا، در اعتراض‌های جدید، کارگران اعلام کردند که دست کم سه ماه حقوق طلب دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG