لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

نماینده کارگران نیشکر هفت تپه: تا شوراهای مستقل کارگری ایجاد نشود مشکلات کارگران رفع نمی‌شود


اعتراض صنفی کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه روز شنبه نیز ادامه یافت.

کارگران مجتمع هفت تپه که چندین ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند، روز شنبه سوم شهریور نیز در اعتراض به مشکلات صنفی خود تجمع کردند.

اسماعیل بخشی، یکی از نمایندگان کارگران در این تجمع، در ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، گفت که تلاش آنها برای ملاقات با استاندار خوزستان بی نتیجه ماند.

او بی توجهی استاندار به خواسته های کارگران را یکی از نتایج نبود شوراهای مستقل کارگری دانست و گفت که اگر شوراهای مستقل کارگری ایجاد شده بود، مسئولانی که به مشکلات کارگران بی توجهی می کنند بر سر کار نمی آمدند.

او همچنین با تاکید بر اینکه هیچ یک از مسئولان به مشکلات کارگران، به ویژه کارگران نیشکر هفت تپه توجه نکرده اند گفت: «کسی صدای کارگران را نمی شود، چهار کارگر خود را به خاطر یک میلیون و دویست هزار تومان آتش زدند و مسئولان خوابند.»

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه سال‌هاست که با مشکل حقوق عقب افتاده و دیگر مشکلات صنفی روبرو هستند و در سال‌های اخیر بارها در اعتراض به تعویق مطالبات خود دست به تجمع و اعتصاب زده‌اند.

شرکت نیشکر هفت تپه بعد از خصوصی سازی در سال ۹۴ با مشکلاتی روبرو شده و عمدتا حقوق کارگران خود را با تاخیر پرداخت کرده است. به نوشته خبرگزاری ایلنا، در اعتراض‌های جدید، کارگران اعلام کردند که دست کم سه ماه حقوق طلب دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG