لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

گرد و غبار در خوزستان دوباره شدت یافت؛ اعتراض مردم به شرایط سخت


کارشناسان می گویند میزان غلظت گرد و غبار معلق در هوا از حد مجاز عبور کرده و به ۶۶ برابر حد مجاز رسیده است.
کارشناسان می گویند میزان غلظت گرد و غبار معلق در هوا از حد مجاز عبور کرده و به ۶۶ برابر حد مجاز رسیده است.

عکس و فیلم های ارسالی به صدای آمریکا نشان می دهد بار دیگر مردم در استان خوزستان و استان های همجوار با مشکل گرد و غبار شدید در هوا مواجه شده اند.

مقام های محلی در استان خوزستان نیز گفته اند روز جمعه ۲۹ دی، میزان غلظت گرد و غبار معلق در هوا از حد مجاز عبور کرده و به ۶۶ برابر حد مجاز رسیده است.

گرد و غبار معلق در هوا، شرایط سختی را در شهرهای اهواز، خرمشهر، شوش، دزفول و شادگان به وجود آورده و حتی شهرهای اطراف خوزستان از جمله ایلام را نیز آلوده کرده است.

به گفته مسئولان اداره حفاظت از محیط زیست خوزستان، حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم در هر متر مکعب است اما اکنون در اهواز این عدد معادل هشت هزار میکروگرم در هر متر مکعب بوده است.

موضوع گرد و غبار معلق در هوا در خوزستان و استان های غربی ایران جدید نیست. پیشتر گفته می شد دولت احمدی نژاد و دولت عراق به تعهدات خود در قیرپاشی های لازم در بیابان های جنوبی عراق را انجام نداده اند. همزمان خشک کردن هورالعظیم در خوزستان مبدا گرد و غبار اعلام شد.

دولت حسن روحانی که از سال ۹۲ روی کار آمد وعده داده بود سیاست هایی برای پایان این بحران داشته باشد اما هنوز موفق نشده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG