لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۶

چهارمین روز تجمع اعتراضی در اهواز؛ بحران ریزگرد در خوزستان ادامه دارد


شهروندان اهوازی برای چهارمین روز متوالی به خیابان‌ها آمدند و با تجمع مقابل استانداری خوزستان به مشکلات پیش آمده در پی بحران ریزگردها اعتراض کردند.

در دو هفته اخیر گرد و غبار شدید و هجوم ریزگردها باعث مختل شدن زندگی در بسیاری از شهرهای استان خوزستان شده و قطعی آب و برق متوالی در شهرهای این استان باعث بروز مشکلات بسیاری شده است.

روز پنجشنبه ۲۸ بهمن برای چهارمین روز متوالی تجمعی در مقابل استانداری اهواز شکل گرفت و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز با هشتگ‌ #دلواپس_خوزستانیم از بی‌توجهی به مشکلات خوزستان انتقاد کرده‌اند.

تاکنون چند تن از اعضای کابینه حسن روحانی به خوزستان رفته و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو و محمود ربیعی وزیر کار در خوزستان حضور دارند اما تاکنون قول‌های مساعد آنها برای رفع مشکلات محقق نشده است.

از جمله وزیر نیرو از پایان قطعی‌های برق خبر داده بود اما خبرگزاری ایسنا گزارش داده که از ساعت ۱۹ روز چهارشنبه شهرستان‌هایی نظیر سوسنگرد، دهدز، کارون و باوی با قطعی برق در خاموشی فرو رفتند و اهواز نیز علاوه بر قطعی برق افت فشار آب و قطعی مراکز مخابراتی و اینترنت مواجه بوده است.

در شبکه‌های اجتماعی عنوان شده که عدم پاسخگویی مسئولان و حاضر نشدن آنها در تجمع‌های اعتراضی باعث تداوم تجمع‌ها شده و آن گونه که هواشناسی پیش بینی کرده گرد و خاک شدید تا پایان روز جمعه نیز ادامه خواهد داشت.

مصطفی تاجزاده، یکی از مقام‌ سابق دولت سید محمد خاتمی که پس از وقایع انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ به زندان رفت، با شرکت در توفان توییتری #دلواپس_خوزستانیم نوشت: «وقتی حفظ اسد مهم تراز پاسداری از خوزستان شد، دیدن چنین وضع ناگواری نیز دور از انتظار نبود.»

توییت مصطفی تاجزاده با استقبال بسیار زیادی مواجه شد و طرفداران سیاست جمهوری اسلامی برای دخالت در سوریه به شدت به آقای تاجزاده حمله کردند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG