لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

تقدیر خامنه‌ای از "کار تبلیغاتی" سپاه در نمایش پایگاه موشکی زیرزمینی


پایگاه موشکی زیرزمینی سپاه
پایگاه موشکی زیرزمینی سپاه

به گفته یک مقام ارشد نظامی ایران، فرمانده نیروی هوافضای سپاه به دلیل نمایش یک پایگاه موشکی زیرزمینی در تلویزیون دولتی ایران، دو مدال گرفته است.

غلامعلی رشید٬ جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد که در ۱۷ مهر گروهی از فرماندهان سپاه با رهبر جمهوری اسلامی دیدار داشته‌اند و آیت‌الله خامنه‌ای ضمن اهدای دو مدال به امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه از "کار تبلیغاتی" او تقدیر کرده است.

آقای رشید گفت: " آقا فرمودند کار تبلیغاتی آقای حاجی زاده بسیار خوب بود و گویش ایشان هم برای مردم جالب بود."

روز ۲۲ مهر ماه صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای اولین بار تصاویری از یک پایگاه موشکی ایران که مقامات سپاه گفتند در عمق ۵۰۰ متری زیر زمین قرار دارد، پخش کرد.

امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما عنوان کرد که کمتر استان ایران است که حداقل یک پایگاه موشکی نداشته باشد. او همچنین گفت که این پایگاه موشکی قابل شناسایی توسط تجهیزات جاسوسی نیست.

فعالیت موشکی ایران از نکات مورد اختلاف ایران و غرب بوده است. کشورهای غربی در قطعنامه‌های سازمان ملل متحد، ایران را از آزمایش موشک‌های دور برد که قابلیت حمل کلاهک اتمی دارند منع کرده‌اند.

با این حال پس از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، برخی فرماندهان نظامی در ایران اعلام کردند ایران برنامه موشکی خود را متوقف نمی‌کند.

ایران در مهر ماه یک موشک بالستیکی به نام عماد را آزمایش کرد که با واکنش آمریکا، بریتانیا، فرانسه، و آلمان مواجه شد. این کشورها پرتاب موشک عماد را نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل دانسته و خواستار اقدام شورای امنیت علیه آزمایش موشکی ایران شدند.

در نهایت، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با انتشار اطلاعیه‌ای تاکید کرد که ایران "دو حد مرز" را در برنامه موشکی خود رعایت می کند؛ یکی منع طراحی هسته‌ای و دومی برد دو هزار کیلومتری موشک‌ها.

XS
SM
MD
LG