لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

آمریکا و متحدانش خواستار اقدام شورای امنیت علیه آزمایش موشکی ایران شدند


آمریکا، بریتانیا، فرانسه، و آلمان چهارشنبه عصر نامه ای به کمیته تحریم های ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد فرستادند و این کمیته را از آزمایش اخیر موشکی ایران مطلع کردند. آنها تقاضا کردند کمیته به آنچه آنها تخلف ایران خواندند، واکنش نشان دهد.

این نامه که آمریکا آن را از جانب چهار کشور فرستاد، می گوید پرتاب موشک عماد در ایران، نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل بوده است.

این نامه تاکید می کند که موشک بالیستیکی که ایران آزمایش کرد قابلت دارد سلاح اتمی حمل کند.

به گزارش رویترز در نامه ارسال شده آمده است که این اطلاعات به کمیته تحریم ها کمک می کند مسئولیت خود را انجام دهد و در واکنش به "نقض قطعنامه های شورای امنیت" اقدام "مناسب" را اتخاد کند.

آمریکا و متحدانش خواستار اقدام شورای امنیت علیه آزمایش موشکی ایران شدند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

حسین دهقان وزیر دفاع ایران، روز یکشنبه ۱۹ مهر ماه از آزمایش موفقیت آمیز یک موشک جدید زمین به زمین به نام "عماد" خبر داد و گفت این نخستین موشک دوربرد ساخت ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است.

در واکنش به اقدام آمریکا و متحدانش،حسین دهقان وزیر دفاع ایران گفت: "درموضوع تقویت بنیه دفاعی خود، نیازی نمی‌بینیم از کسی اجازه بگیریم." وزیر دفاع ایران گفته "آنچه ما در برجام (توافق جامع اتمی) توافق کرده‌ایم، فقط متوجه بحث هسته‌ای است."

XS
SM
MD
LG