لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۸

رونمایی از پایگاه موشکی سپاه در زیر زمین


پایگاه موشکی زیرزمینی سپاه
پایگاه موشکی زیرزمینی سپاه

صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای اولین بار تصاویری از یک پایگاه موشکی ایران در عمق ۵۰۰ متری زیر زمین پخش کرد.

در گزارش روز چهارشنبه تلویزیون ایران، این پایگاه "یکی از محرمانه‌ترین شهرهای موشکی" نامیده شده و فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در حال بازدید و سخنرانی برای عده‌ای از نظامیان ایرانی دیده می‌شود.

امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما عنوان کرد که کمتر استان ایران است که حداقل یک پایگاه موشکی نداشته باشد. او همچنین گفت آن چه می‌بینید مانند کوه یخی است که بر آب شناور و تنها گوشه‌ای کوچک از آن روی آب نمایان است.

این فرمانده ارشد نظامی ادعا کرده که این پایگاه موشکی قابل شناسایی توسط تجهیزات جاسوسی نیست.

آقای حاجی‌زاده خطاب به "آنها که دلخوش به گزینه‌های روی میز خود هستند" گفت که نگاهی به "گزینه‌های زیر میز سپاهیان اسلام" بیندازند.

در گزارش صدا و سیما همچنین عنوان شده که موشک‌های دوربرد در پایگاه‌های موشکی ایران به طور ۲۴ ساعته "عملیاتی" است و "سپاهیان اسلام هر لحظه دستانشان روی ماشه است".

اگرچه در توافق اتمی ایران و قدرت‌های جهانی محدودیت هایی برای فعالیت‌های موشکی ایران در نظر گرفته شده است اما ایران به تازگی از آزمایش موفقیت آمیز موشک دور برد زمین به زمین "عماد" خبر داده است.

ایران می‌گوید که این آزمایش موشکی نقض برجام نبوده است اما کاخ سفید اعلام کرد ایران با آزمایش موشکی‌اش احتمالا قطعنامه سازمان ملل متحد را نقض کرده است.

XS
SM
MD
LG