لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۰

رضا پهلوی خواستار محاکمه عادلانه محمد ثلاث و رامین حسین‌پناهی شد


شاهزاده رضا پهلوی به احتمال اعدام محمد ثلاث درویش زندانی و رامین حسین پناهی زندانی سیاسی کرد، که هر دو به اتهام تبلیغ و مبارزه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شده‌اند، واکنش نشان داد.

او در حساب توئیتری خود نوشت، این رژیم ۳۹ سال است که وکلای مستقل را تهدید، احضار و زندانی کرده و واژگانی چون وکیل و قاضی و دادگاه و آیین دادرسی را از معنا تهی کرده است.

شاهزاده رضا پهلوی می‌گوید احکامی که در بیدادگاه‌های این رژیم صادر می‌شوند هیچ اعتباری ندارند و تاکید کرده است ‌محاکمه علنی و عادلانه، کمترین حق محمد ثلاث و رامین حسین پناهی است.

اسفند گذشته، تجمع درویشان گنابادی، که به زندانی شدن یک درویش سالمند معترض بودند، به درگیری با ماموران پلیس و نیروهای لباس شخصی و خشونت کشیده شد و پنج کشته و چندین زخمی به جای گذاشت. سه تن از کشته شدگان ماموران نیروی انتظامی بودند که به دلیل برخورد با اتوبوس محمد ثلاث جان باختند.

حکم سه بار قصاص علیه محمد ثلاث در حالی در آخرین روزهای سال گذشته از سوی قاضی دادگاه تعیین شد که محمد ثلاث اتهام قتل عمد را رد کرده بود.

زینب طاهری، وکیل محمد ثلاث، یک هفته پیش درباره پرونده وی گفته بود، «موکل من را تا سر حد مرگ زدند و او‌ را مجبور به اعتراف علیه خود کردند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG