لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۰

بابک زنجانی در دادگاه وزیر نفت را متهم به سیاسی کاری کرد


بابک زنجانی تاجر زندانی متهم به فساد مالی در چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود اعلام کرد که آماده است دو روزه ضمانت نامه بانکی به وزارت نفت بدهد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، بابک زنجانی که در جلسه روز شنبه نهم آبان دادگاه پس از سه جلسه سرانجام برای دفاع از خود به جایگاه فراخوانده شده بود وعده داد تا دو روز دیگر از طریق یک بانک "معتبر" خارجی ضمانت‌نامه‌ای به مبلغ "یک میلیارد و ۹۶۸ میلیون یورو" برای پرداخت بدهی‌های خود به وزارت نفت ایران ارائه دهد .

آقای زنجانی در همین حال، اتهاماتی را به بانک مرکزی، وزارت نفت و بیژن زنگنه وزیر نفت وارد کرد و گفت: "وزیر نفت با بیان اینکه معلوم نیست من دارایی‌هایم را از کجا آورده‌ام جوسازی می‌کند و متاسفانه دادسرا هم فریب می‌خورد و اقدامات من اخلال در اقتصاد با علم به ضربه زدن به نظام کشور عنوان می‌شود."

او با بیان این که "موضوع، وصول پول نفت نیست بلکه نداشتن حساب بانکی برای وصول است" بیژن زنگنه وزیر نفت را متهم کرد که "این موضوع را برای تسویه حساب سیاسی و انجام کارهای حزبی" مطرح کرده است.

این تاجر ایرانی از سوی دستگاه قضایی ایران متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل ۲۴ فقره اسناد و صورت حساب بانکی، جعل سند و پولشویی به مبلغ ۱۹۶۷ میلیون یورو عنوان شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات او و دو متهم دیگر به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG