لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

درخواست یازده نماینده مجلس برای پخش "اعترافات" جیسون رضائیان


سالگرد بازداشت جیسون رضائیان
سالگرد بازداشت جیسون رضائیان

یازده نماینده مجلس شورای اسلامی به وزیر دادگستری درباره جیسون رضائیان تذکر دادند و با "جاسوس حرفه‌ای" نامیدن این خبرنگار ایرانی – آمریکایی خواستار پخش اعترافات او شدند.

خبرگزاری فارس گزارش داده که این یازده نماینده در شرح تذکر خود جیسون رضائیان را "جاسوس حرفه‌ای و مسئول پایگاه اطلاعاتی آمریکایی‌ها در تهران" معرفی کرده و عنوان کردند که "اطلاعات وسیعی از این جاسوس حرفه‌ای" در اختیار اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار گرفته است.

این نمایندگان مجلس خواستار پخش "فیلم‌های اعترافات این شبکه گسترده جاسوسی" شده‌اند.

آقای رضائیان، خبرنگار ایرانی - آمریکایی روزنامه واشنگتن پست در تهران است که به اتهام جاسوسی بیش از یک سال را در زندان به سر برده و جلسات دادگاه او به صورت غیرعلنی برگزار شده است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تیر ماه امسال با نام بردن از ایرانی-آمریکایی‌های محبوس در ایران، زندانی شدن آنها را "غیرعادلانه" دانست و تاکید کرد تا آزادی آنها آرام نخواهد گرفت.

امیر حکمتی دیگر شهروند ایرانی – آمریکایی که مرداد ماه سال ۱۳۹۰ به ایران سفر کرده بود به اتهام جاسوسی بازداشت و چند ماه بعد فیلمی از "اعترافات" او در تلویزیون ایران پخش شد. مادر امیر حکمتی پس از پخش این فیلم در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرزندش "زیر فشار" مجبور به بیان این "اعترافات" شده است.

XS
SM
MD
LG