لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۳

سازمان حفاظت از محیط زیست: پارازیت ها سرطان زا است


سازمان دولتی حفاظت از محیط زیست در ایران اعلام کرد «پارازیت سرطان زا است و باید حذف شود.» این سازمان از کمیته رسیدگی به وضعیت پارازیت ها خواست برای مقابله با آنچه «تهاجم فرهنگی» خوانده، تصمیم دیگری گرفته شود.

در ایران، سازمان یا نهاد هایی که به طور رسمی نامشان منتشر نشده، روی شبکه های ماهواره ای، به ویژه شبکه های ماهواره ای که از خارج به زبان فارسی برنامه دارند، پارازیت می فرستند.

سعید متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست روز پنجشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، گفت: «برای رسیدگی به وضعیت پارازیت ها کمیته مشترکی با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شده است و تاکنون جلسات آن در سطح وزیر تشکیل و مصوباتی نیز داشته است.»

به گفته آقای متصدی، «سرطانزا بودن پارازیت ها بارها مورد بررسی قرار گرفته است و احتمال بروز این بیماری به علت تاثیر پارازیت ها در انسان وجود دارد.»

او گفت سازمان حفاظت از محیط زیست «پیشنهاد» کرده است که پارازیت ها «به طور کامل» حذف شود. به گفته سعید متصدی «روند رو به جلو کارها نشان می دهد در آینده ای نزدیک مشکلات برطرف خواهد شد.»

شهریور ماه سال جاری سایت خبری بهار به نقل از دکتر محمد اسماعیل اکبری، رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گزارش داد که ایران بالاترین رشد سرطان را در دنیا دارد.

XS
SM
MD
LG