لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۰

تدابیر امنیتی در آرامگاه امام هشتم شیعیان در مشهد


بخش‌هایی از آرامگاه امام هشتم شیعیان در مشهد بنا بر "مصوبات مراجع امنیتی" تعطیل شده است.

عادل رضایی، مدیرکل حراست آستان قدس رضوی با تایید تعطیلی "دفاتر امانات" گفت این تصمیم را آستان قدس رضوی –مجموعه متولی مدیریت آرامگاه امام هشتم شیعیان- نگرفته است.

او بدون ذکر نام نهاد خاصی گفت تعطیلی دفاتر امانات بر اساس "مصوبات مراجع امنیتی" و برای "تامین امنیت زائران" بوده است.

به گفته آقای رضایی، دفاتر امانات با توجه به "ضرورت‌های امنیتی" از عزاداری چهلمین روز درگذشت امام سوم شیعیان تعطیل شده‌اند و بازگشایی آنها به "آسیب شناسی و تصمیم گیری نهادهای مربوطه"مرتبط است.

در روزهای گذشته نیروهای نظامی و انتظامی ایران از آمادگی در برابر تهدیدات احتمالی تروریستی خبر داده‌اند و پلیس تهران نیز مانور "ضدتروریستی" برگزار کرد. همچنین تدابیر گسترده‌ای برای جلوگیری از انجام عملیات تروریستی در زمان حضور زائران ایرانی در عراق و بازگشت آنها به کشور درنظر گرفته شده بود.

بر اساس شایعاتی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، فرودگاه‌ها و آرامگاه امام هشتم شیعیان در شهر مشهد، هدف‌های احتمالی حملات تروریستی در ایران هستند. حضور ایران در عراق و سوریه نگرانی در مورد حمله احتمالی داعش در این کشور را افزایش داده است.

خبرگزاری ایرنا پیش‌بینی کرده که تا روز جمعه بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار زائر در شهر مشهد حضور پیدا خواهند کرد. حسن روحانی نیز به همراه جمعی از اعضای هیات دولت صبح روز پنج‌شنبه وارد مشهد شد.

XS
SM
MD
LG