لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۷

هشدار مقام های امنیتی ایران: مراقب اسباب‌بازی‌های سوغاتی از عراق باشید


بازگشت زائران ایرانی از عراق پس از اربعین
بازگشت زائران ایرانی از عراق پس از اربعین

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران روز جمعه از کشف "چند بسته مشکوک" در مرز ایران و عراق خبر داد و به زائران ایرانی هشدار داد مراقب وسایل خود باشند.

حسین ذوالفقاری به شبکه خبر تلویزیون ایران گفت: " امروز دو سه بسته مشکوک را، به ویژه در اسباب‌بازی‌ها، در مرزهای مهران و خوزستان کشف کردیم و در حال بررسی آنها هستیم."

او که رئیس ستادی به نام "اربعین" است و بر حضور میلیونی زائران ایرانی در عراق نظارت دارد به زائران توصیه کرد اگر وسایلی از جمله اسباب‌بازی با خود همراه دارند قبل از دست زدن به آنها با واحدهای انتظامی مستقر در منطقه هماهنگی کنند.

این مقام وزارت کشور با تاکید بر این که نیروهای امنیتی و انتظامی در مرزها کنترل بیشتری بر عبور و مرور زائران خواهند داشت، گفت: "زائران برای حفظ امنیت خود بهتر است قبل از ورود به کشور وسایل خود را چک کنند."

او به خبرگزاری ایرنا هم گفت که زائران مراجعه کننده به استانداری‌ها و نیروی انتظامی اعلام کردند که عروسک‌هایی در سفر به عتبات عالیات با پافشاری به آنها هدیه شده است.

وی از زوار خواست که وسایل خریداری شده در عراق را به هیچ عنوان دستکاری نکنند و به مراکز انتظامی مراجعه کنند تا این وسایل بررسی شوند.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس ایران نیز گفت که تعدادی عروسک عراقی و اسباب بازی‌های مشکوک در مرز ایران و عراق کشف شده است.

او گفت زائران اربعین حسینی که اقدام به خرید عروسک و اسباب‌بازی‌های عراقی کرده‌اند در اولین فرصت این اسباب بازی‌ها را تحویل پلیس دهند تا از نظر بی‌خطر بودن بررسی شوند.

نزدیک به دو میلیون ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین امسال به عراق سفر کرده بودند. مقام‌های امنیتی ایران همزمان با برگزاری مراسم "اربعین" در کربلا، مقام های امنیتی و نظامی ایران گفته بودند که "رصد امنیتی زائران" را آغاز کرده‌اند تا مانع ورود احتمالی نیروهای داعش به ایران شوند.

این اقدام ایران با افزایش تدابیر امنیتی در تهران همزمان بود و به انتشار شایعاتی در مورد حملات احتمالی داعش دامن زد.

XS
SM
MD
LG