لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۱

اعتراضات جدید کشاورزان اصفهان به معضل کم‌آبی و حق‌آبه


کشاورزان اصفهان سال ۹۶ نیز در اعتراض به معضل کم‌آبی و حق‌آبه خود تجمع کرده بودند.
کشاورزان اصفهان سال ۹۶ نیز در اعتراض به معضل کم‌آبی و حق‌آبه خود تجمع کرده بودند.

کشاورزان و حق‌آبه‌داران اصفهان در اعتراض به معضل کم‌آبی و استفاده بیش از اندازه شرکت‌های صنعتی از آب، روز پنجشنبه ۱۰ آبان در امتداد رودخانه زاینده‌رود تجمع کردند.

اعتراضات کشاورزان اصفهانی به معضل کم‌آبی و مطالبه حق‌آبه از اسفند ۹۶ آغاز شد و تا فروردین ۹۷ ادامه داشت، اما اعتراض کنندگان از سوی «یوسف طباطبایی‌نژاد» امام جمعه اصفهان «فتنه گر»‌ و «آشوبگر» خوانده شدند.

کشاورزان اصفهان که از سال گذشته تا کنون بارها دست به اعتراض زده‌اند، این بار تجمعاتی را در ماه آبان برگزار کردند.

معترضان، روز پنجشنبه، در حالی به استفاده آب زاینده رود توسط صنایع فولاد مبارکه اعتراض کردند که روز چهارشنبه نیز با رفتن به محل پمپاژ انتقال آب اصفهان به یزد در بالادست زاینده‌رود، اعتراض خود را به انتقال آب به شرکت‌های صنعتی یزد نشان داده بودند.

کشاورزان و باغداران از مناطق و شهرهای شرقی اصفهان، از جمله زیار، جرقویه، ورزنه، اژیه، هرند، براآن و خوراسگان و شهرستان‌های غربی شامل نجف آباد، فلاورجان، خمینی شهر، لنجان و مبارکه، نیز روز سه‌شنبه در میدان زرین شهر به راه‌اندازی یک دریاچه تفریحی اعتراض کردند.

معترضان در تجمعات خود اعلام کردند خشکسالی و جاری نشدن زاینده رود، مشکلات معیشتی فراوانی را در سال‌های اخیر برای آنها ایجاد کرده است.

رهبران آمریکا و اسرائیل مسائل زیست محیطی را ناشی از بی توجهی رهبران ایران می دانند. خرداد امسال بود که بنیامین نتانیاهو در ویدئویی گفت اسرائیل به مردم ایران برای نجات از خشکسالی کمک می‌کند

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG