لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۵

سپاه: خواستار لغو سخنرانی مطهری نبودیم، شرایط مذهبی مشهد را یادآوری کردیم


سخنگوی سپاه پاسداران ایران درخواست لغو سخنرانی علی مطهری را تکذیب کرد و گفت که سپاه استان خراسان رضوی تنها خواستار این شده بود که به نائب رئیس مجلس، «شرایط مذهبی شهر مشهد» یادآوری شود.

سرتیپ رمضان شریف، مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که با فرمانده سپاه استان خراسان رضوی تماس گرفته و او نقش این نیرو در لغو سخنرانی علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی را رد کرده است.

در پی جنجال ایجاد شده پس از لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس در شهر مشهد، استاندار خراسان رضوی، اعلام کرد که دادستانی مشهد بر اساس نامه‌ای از اطلاعات سپاه دستور لغو را صادر کرده است.

اما آقای شریف می‌گوید «هیچ گونه اظهارنظری مبنی بر اینکه سخنرانی لغو یا برگزار نشود» از سوی اطلاعات سپاه خراسان رضوی مطرح نشده و تنها بر اساس سوابق سخنرانی‌های علی مطهری، توصیه کرده «به سخنران مدعو یادآور شود که با توجه به ایام اربعین حسینی و شرایط مذهبی شهر مشهد، مراسم به گونه‌ای برگزار شود که بستری برای سوء استفاده فراهم نشود.»

به گفته این مقام سپاه، که واحدهای «اطلاعات سپاه» در مراکز استان‌ها «بنابر وظیفه ذاتی» درباره برگزاری مراسم مختلف و احتمال بر هم خوردن امنیت اظهارنظر می‌کنند.

لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس ایران در شهر مشهد، باعث مجادله لفظی روسای قوای سه گانه در ایران نیز شده است. پیشتر نیز خبر لغو کنسرت های موسیقی در مشهد مورد اعتراضات چهره های مختلف از جمله خود علی مطهری قرار گرفته بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG