لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۱

حمله تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی؛ رسانه‌های منطقه‌ای از آغاز عملیات رهگیری پهپادهای ایرانی خبر می‌دهند


برخی رسانه‌های خاورمیانه از جمله شبکه الحدث گزارش دادند که آمریکا و بریتانیا با به پرواز در آوردن جنگنده‌های خود برای رهگیری پهپادهای پرتاب‌شده جمهوری اسلامی به سوی اسرائیل تلاش می‌کنند.

کانال ۱۲ اسرائیل هم گزارش داد که برخی از پهپادها و موشک‌های پرتاب شده جمهوری اسلامی بر فراز سوریه و اردن سرنگون شده‌اند.

شبکه خبر تلویزیون حکومتی ایران ساعاتی پیش با انتشار اطلاعیه سپاه پاسداران، حمله جمهوری اسلامی با دهها پهپاد و موشک به اسرائیل را تایید کرد.

سپاه در بیانیه خود اعلام کرد، نیروی هوافضا در تلافی حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق و کشته شدن شماری از فرماندهان سپاه قدس این حملات را آغاز کرده و «پهپادهایش در داخل خاک اسرائیل به اهداف مورد نظر اصابت» کرده است.

سپاه پاسداران در حالی در بیانیه خود مدعی شده که پهپادهای پرتاب شده به اهداف مورد نظر در اسرائیل اصابت کرده که مسئله سرعت حرکت پهپادهای ساخت ایران به دستاویزی برای طنازی کاربران در فضای مجازی تبدیل شده است.

برخی منابع می‌گویند پهپادهای شاهد ساخت سپاه ۸ ساعت و موشکهای کروز ایرانی ۲ ساعت بعد از شلیک به منطقه مورد نظر خواهد رسید.

همزمان ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا به عنوان نخستین مقام رسمی کشورها، در پیامی حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل را شدیدا محکوم کرد و گفت این حملات، خطر تشدید تنش و بی‌ثباتی در منطقه را به همراه خواهد داشت.

سخنگوی شورای امنیت ملی ‌امریکا نیز همزمان با آغاز حملات جمهوری اسلامی علیه اسرائیل گفت جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده به طور مرتب توسط تیم امنیت ملی خود در جریان آخرین تحولات قرار می‌گیرد.

قرار است جو بایدن عصر روز شنبه به وقت محلی با مدیران شورای امنیت ملی دیدار و با آنها در مورد رویدادهای خاورمیانه و تنشهای میان ایران و اسرائیل تبادل نظر کند.

XS
SM
MD
LG