لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۰

نماینده رهبر در سپاه: نقد دولت باید منصفانه باشد


علی سعیدی نماینده رهبر ایران در سپاه پاسداران
علی سعیدی نماینده رهبر ایران در سپاه پاسداران
نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران در نشستی خبری که صبح روز سه شنبه برگزار شد از رسانه های وابسته به سپاه خواست که در انتشار اخبار دقت لازم را داشته باشند، زیرا گاهی برخی اخبار بدون دقت و ملاحظه منتشر می شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی سعیدی با تایید سخنان اخیر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، گفت نقد دولت باید منصفانه باشد و وقتی خود رئیس جمهور از نقد منصفانه حمایت کرده است، رسانه ها هم باید در این مورد دقت کنند.

حدود دوهفته پیش آقای فیروزآبادی گفته بود رسانه های وابسته به نیروهای نظامی باید در پوشش اخبار مربوط به دولت تجدید نظر کنند، در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد.

خبرگزاری های فارس و تسنیم دو خبرگزاری وابسته به سپاه هستند. علاوه بر آنها، گروهی از وبسایت های وابسته به سپاه نیز هستند که همسو با این دو خبرگزاری، از منتقدان دولت حسن روحانی محسوب می شوند.

نحوه انتقادهای این رسانه ها از دولت، اکنون از سوی دو مقام برجسته در نیروهای نظامی ایران زیر سوال رفته است.

سام سرابی، روزنامه نگار ایرانی در ترکیه، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت «اظهارات اخیر این دو مقام نظامی ایران در راستای اجرای منویات رهبر جمهوری اسلامی بیان می شوند و به نظر می رسد سپاه همزمان با تلاش برای حفظ منافع سیاسی و اقتصادی و ایفای نقش پیشین خود در کشور، بر آن است که از درگیر شدن در مسائل حاشیه ای با دولت بپرهیزد.»

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران همچنین درباره انتشار ویدئویی از محمدعلی جعفری فرمانده سپاه در باره وقایع مربوط به انتخابات ۱۳۸۸ گفت، پرداختن به این موضوع ضرورتی ندارد. علی سعیدی همچنین گفت «من صحبت‌های ایشان را ندیدم تا منظورش را بفهم. بریدن قبل و بعد کلام نمی‌تواند مفهوم گوینده را برساند.»

ده روز پیش ویدیویی از سخنان فرمانده سپاه پاسداران در فضای مجازی منتشر شد که او در آن از نقش سپاه در مقابله با پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، که نتیجه آن منجر به انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد شد، و نیز برخورد با معترضان پس از انتخابات سخن گفته بود.

در میان حاضران درجلسه سخنرانی آقای جعفری، علی سعیدی و گروهی دیگر از اعضای سپاه پاسداران دیده می شوند.
  • 16x9 Image

    کوروش صحتی

    عمده گزارشهای او در مورد مسائل سیاسی داخلی ایران، حقوق بشر و جنبش های اجتماعی است.

XS
SM
MD
LG