لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۱

واکنش وزیر ارشاد به سخنان مصباح یزدی: تحمل ندارند


علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، در واکنش به انتقاد آیت الله مصباح یزدی از حسن روحانی گفت: «برخی حتی تحمل یک جمله از رئیس جمهوری را ندارند.»

وزیر ارشاد ایران که یکشنبه در جلسه مشترکی با اعضای اتاق بازرگانی ایران سخن می گفت، با اشاره به این سخنان روحانی که دولت وظیفه به بهشت بردن مردم را ندارد، گفت: «برخی افراد حتی تحمل یک جمله رییس جمهوری را نیز ندارند و ایشان را متهم می کنند که در قم درس خوانده ای یا انگلیس».

آیت الله مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان هفته گذشته در پاسخ به این سخنان روحانی که گفته بود: «برخی بیکار و دچار توهمات هستند...نه دین را می دانند چیست و نه می دانند آخرت چیست اما همیشه غصه آخرت را می خورند»، گفت: «برخی افراد عمامه به سر که دارای مسئولیت هستند، در واکنش به اجتماع مردم در خصوص بدحجابی و نگرانی علما از وضع دین و فرهنگ و تجمع روحانیت در فیضیه، آن‌ها را کسانی معرفی می‌کنند که اسلام را نشناخته‌اند و آن‌ها را متهم به توهم می‌کنند. باید از وی پرسید مگر خود تو دین‌ات را از کجا یاد گرفته‌ای؛ از فیضیه یا انگلستان؟»

پیش از آن، احمد خاتمی و احمد علم الهدی، امامان جمعه تهران و مشهد، در سخنانی به اینکه روحانی گفته بود نمی توان مردم را به زور شلاق به بهشت برد، انتقاد کرده و گفته بودند که مردم را حتی به زور باید به بهشت فرستاد.

برخی افراد با هر پدیده جدیدی مخالفت می کنند

وزیر ارشاد ایران در بخش دیگر از سخنان روز یکشنبه خود گفت: «در حوزه فرهنگ نیاز به فضای باز و تضارب آرا داریم تا رشد فرهنگی حاصل شود».

جنتی در پاسخ به سوال یکی از اعضای اتاق بازرگانی درباره فیلترینگ نیز گفت: «ظاهرا این گونه است که برخی افراد با هر پدیده جدیدی مخالفت می کنند ولی آب که از سرمان گذشت به تدریج آن را قبول می کنند مانند ویدئو و فکس.»

در ایران کمیته ای به نام «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی» وظیفه دارد تا وبسایت ها و نرم افزار های غیرمجاز را برای فیلتر شدن به وزارت مخابرات اعلام کند. بر اساس اعلام این کارگروه، وبسایت های اعلام شده از دسترس کاربران حارج می شود.

اخیرا دولت با اقدام این کارگروه مبنی بر رای به فیلترینگ نرم افزارهای واتس اپ و وایبر، مخالفت کرده است.
XS
SM
MD
LG