لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۸

یک فرمانده سپاه: هاشمی جرات دارد بدون محافظ تردد کند بعد بگوید ایران نیروی نظامی نمی‌خواهد


هاشمی رفسنجانی که "فرمانده جنگ" ایران در جنگ با عراق بود خواستار کاهش هزینه نظامی است
هاشمی رفسنجانی که "فرمانده جنگ" ایران در جنگ با عراق بود خواستار کاهش هزینه نظامی است

یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ماه در اعتراض به موضع‌گیری اکبر هاشمی رفسنجانی عنوان کرد که او جرات ندارد بدون محافظ تردد کند.

امیرعلی حاجی‌زاده بدون این که نامی از آقای هاشمی ببرد گفت: "وضعیت ایران را با دو کشور شکست‌خورده ژاپن و آلمان که اجازه ندارند ارتش داشته باشند مقایسه می‌کنند و می‌گویند اگر نیروی نظامی نداشتیم وضعمان خوب بود."

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در ادامه اظهارات خود گفت" من نمی‌دانم واقعا می‌فهمند و این حرف‌ها را می‌زنند یا نمی‌فهمند؛ اگر جرأت دارند چند روز بدون محافظ تردد کنند بعد بگویند کشور نیروی نظامی نمی‌خواهد."

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از این گفته بود که دلیل پیشرفت اقتصادی آلمان و ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم صرف نکردن هزینه برای نیروی نظامی بوده است.

آقای هاشمی همچنین ابراز خوشحالی کرده بود که "این راه در ایران باز شده" و ایران هم می‌تواند به جای صرف بودجه برای مقاصد نظامی، در حوزه علمی سرمایه‌گذاری کند.

امیرعلی حاجی‌زاده یکی از فرماندهان تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۸۸ پس از تشکیل نیروی هوافضای سپاه، از سوی آیت‌الله خامنه‌ای به فرماندهی این نیرو برگزیده شد.

در آن سو اکبر هاشمی رفسنجانی در زمان جنگ ایران و عراق، از سوی آیت اﻟله روح اﻟله خمینی به عنوان "فرمانده جنگ" انتخاب شده بود و فرمانده عالی نیروهای نظامی ایران بوده است.

XS
SM
MD
LG