لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۳

مانور مشترک سپاه و بسیج برای آزادسازی "ماکت" بیت المقدس


مانور نظامی "الی بیت المقدس" با حضور فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و بسیج برگزار شد و نیروهای نظامی هدف تعیین شده در مانور را که آزادسازی ماکت بیت ‌المقدس بود، تمرین کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، ۱۲۰ گردان عملیاتی به همراهی محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محمدرضا نقدی فرمانده سازمان بسیج در مانور روز جمعه شرکت داشتند.

جعفری، فرمانده سپاه این مانور را نخستین رزمایش مشترک گردان‌های "امام حسین" سپاه و "بیت ‌المقدس" بسیج نامید و گفت ایران یک "ابرقدرت منطقه‌ای" است که کشورهای دیگر حسرت داشتن توان نظامی آن را دارند.

او این مانور را تمرینی برای "مقابله با تهدیدات فرامنطقه‌ای و جنگ‌های نیابتی" علیه ایران معرفی کرد.

نقدی، فرمانده بسیج نیز با انتقاد از "برخی ساده لوحان که باورشان شده آمریکا دوست شده است"، آمریکا را "دشمن خلع سلاح شده" ایران دانست.

محمدعلی جعفری و محمدرضا نقدی در مانور
محمدعلی جعفری و محمدرضا نقدی در مانور

او همچنین ادعا کرد که داعش "پیاده نظام آمریکا" است و بسیاری از بسیجیان خواستار آن هستند که به سوریه، یمن و عراق بروند و با دشمنان بجنگند.

رسانه‌های سپاه و بسیج نیز این مانور را پوشش گسترده‌ای داده‌اند و جزئیات زیادی از آن منتشر شده است. از جمله این که سه فروند هواپیمای توکانو، چند فروند هواپیمای سوخو و بالگردهای کبرا، منطقه تعیین شده را بمباران کرده و توپ‌های ۱۰۶، ۱۰۷ و ۱۲۲ میلی متری به سوی اهداف شلیک شده است.

عملیات با افراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران بر بالای مسجد قبه الصخره به پایان رسید.

XS
SM
MD
LG