لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۹

سفر رئیس جمهوری ایران به اروپا در پی حوادث تروریستی پاریس لغو شد


سفر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به ایتالیا و فرانسه، به دنبال حملات تروریستی جمعه شب در پاریس لغو شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، صبح شنبه ۲۳ آبان اعلام کرد که سفر رئیس جمهوری ایران به ایتالیا، واتیکان و فرانسه که قرار بود روز شنبه آغاز شود به خاطر حملات تروریستی پاریس لغو شده است.

حسن روحانی نیز در تماسی تلفنی با ماتئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا، با اشاره به حوادث تروریستی در پاریس و ضرورت یکپارچگی و تمرکز بر مبارزه با تروریسم، ابراز امیدواری کرد سفر به رم با توجه به هماهنگی های وزرای خارجه دو کشور به زمان مناسب تری موکول شود.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به گفت و گوی تلفنی با وزیر خارجه ایتالیا گفت: "با ایشان توافق کردیم که اکنون وقت آن است تلاش ها منحصر به موضوع مبارزه با تروریسم باشد و سفر دکتر روحانی به اروپا (ایتالیا، واتیکان و فرانسه) در زمان بهتری در آینده نزدیک انجام شود."

سفر رئیس جمهوری ایران به اروپا در پی حوادث تروریستی پاریس لغو شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

محمد جواد ظریف که در فرودگاه مهرآباد با خبرنگاران سخن می گفت اعلام کرد که برای حضور در کنفرانس صلح سوریه در وین که با حضور دیپلمات های ارشد قدرت های جهانی برگزار می شود، راهی وین است. پیشتر اعلام شده بود تنها حسین امیر عبداللهیان، معاون وی در این گفتگوها حاضر می شود.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران قرار بود به منظور سفر ایتالیا، واتیکان و فرانسه و سخنرانی در نشست سران مجمع عمومی یونسکو صبح روز شنبه تهران را به مقصد اروپا ترک کند.

این سفر قرار بود نخستین سفر یک رئیس جمهوری فرانسه پس از ۱۶ سال و نخستین سفر اروپایی حسن روحانی باشد.

حملات تروریستی جمعه شب در چند نقطه پاریس منجر به کشته شدن دست کم ۱۲۸ نفر و زخمی شدن دست کم ۱۸۰ نفر شد. در پی این حملات رئیس جمهوری فرانسه وضعیت فوق العاده در این کشور اعلام کرد و مرزها را بست.

XS
SM
MD
LG