لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۲

وخامت حال سعید ملک پور پس از گذراندن ۱۰ سال بدون مرخصی در زندان


گزارشها حاکی از وخامت حال سعید ملک پور، زندانی جرایم سایبری در ایران است.

وبسایت خبری هرانا که، اخبار حقوق بشر در ایران را منتشر می‌کند، چهارم آبان گزارش داد که سعید ملک پور هفته گذشته به دلیل تپش قلب شدید و حمله قلبی به بخش قلب بیمارستان طالقانی تهران منتقل، و پس از گذشت سه روز به زندان بازگردانده شد.

هرانا به نقل از خواهر آقای ملک پور نوشته که با وجود وخامت حال این زندانی، ماموران یک دست و یک پای او را به تخت بیمارستان بسته بودند و او به همین دلیل قادر به استراحت نبود.

به گفته خواهر این زندانی، یک توده مشکوک در عکس‌هایی که از زانوی آقای ملک‌پور گرفته شده، دیده شده است و او اکنون منتظر نتیجه تست‌های ام‌‌آرآی است.

آقای ملک‌پور در مدت زمان حبس به بیماری‌های دیگری از جمله سنگ کلیه و مشکل پروستات نیز دچار شده اما از دریافت خدمات درمانی لازم محروم بوده است.

سعید ملک پور، شهروند ایرانی-کانادایی، ۱۰ سال پیش که برای دیدار با خانواده اش به ایران سفر کرد، به اتهام راه اندازی سایت‌های پورنوگرافی توسط بخش سایبری سپاه بازداشت شد.

او به تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهوری، ارتباط با گروه‌های معاند نظام و فساد فی الارض متهم بود. سرانجام شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی او را به اعدام و هفت سال و نیم زندان محکوم کرد. حکم اعدام در ادامه با یک درجه تخفیف به حبس ابد تبدیل شد.

آقای ملک پور که طی ۱۰ سال گذشته حتی یک روز مرخصی نداشته است، طی نامه‌ای از درون زندان گفته بود که از زمان بازداشت به مدت ۳۲۰ روز در حبس انفرادی و زیر فشار و شکنجه بوده است. او با اعلام اینکه رد اعترافات خود، اعلام کرد در صورت بررسی پرونده توسط کارشناس کامپیوتر و اینترنت می‌تواند بی‌گناهی خود را ثابت کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG