لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۱

اعتصاب غذای مدیران تلگرامی بازداشت شده حامی دولت در زندان اوین


این مدیران کانال های تلگرامی از ماهها پیش در زندان اوین بازداشت هستند.
این مدیران کانال های تلگرامی از ماهها پیش در زندان اوین بازداشت هستند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که مدیران کانال‌های تلگرامی حامی دولت که در بازداشت به سر می‌برند، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

وبسایت کلمه روز سه شنبه ۳۰ خرداد گزارش داد که سعید نقدی، سبحان جعفری تاش، جواد جمشیدی، سید مجتبی باقری، علی احمدنیا از جمله این بازداشت شدگان هستند که در تماس با خانواده‌های خود اعلام کرده‌اند در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده و وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

بر اساس این گزارش، این افراد که سه ماه پیش توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شدند، در بند ۲ الف زندان اوین در بازداشت موقف به سر می برند و گفته می‌شود پرونده آنها برای محاکمه در اختیار قاضی صلواتی قرار گرفته است.

بازداشت مدیران کانال‌های تلگرامی اصلاح طلب و حامی دولت دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری انتقادات بسیاری را برانگیخت. برخی از نمایندگان مجلس و اعضای دولت با اشاره به اینکه بازداشت شدگان همگی از طیف سیاسی اصلاح‌طلب هستند از احتمال سیاسی بودن بازداشت‌ها و تاثیرگذاری بر انتخابات سخن گفتند و سخنگوی دولت نسبت به این بازداشتها ابراز نگرانی کرد.

دو هفته پیش، محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران که برای پاسخ داده به سوال علی مطهری به کمیسیون امنیت ملی مجلس رفته بود با بیان اینکه وزارت اطلاعات در بازداشت این مدیران تلگرامی نقشی نداشته است، در مورد آنها گفت: «اغلب آنها افراد بسیار خوبی هستند و جزو خانواده انقلاب و نظام محسوب می‌شوند.»

علی مطهری نیز گفت که شنیده است مدیر کانال تلگرامی وزارت اطلاعات نیز در میان بازداشت شدگان است.

این در حالیست که حدود یک ماه پس از این بازداشتها، محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران اعلام کرد که اعمال مدیران بازداشت شده چند کانال تلگرامی «از مصادیق اقدام علیه امنیت ملی» بوده است.‌

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG