لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۴

محمود صادقی پس از حضور در دادسرا با قرار کفالت آزاد شد


محمود صادقی نماینده تهران پس از حضور در دادگاه فرهنگ و رسانه با قرار تامین کفالت آزاد شد.

پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران با اعلام این خبر نوشت که آقای صادقی روز سه‌شنبه ۹ آذر پس از انجام تحقیقات درباره اتهامات توسط بازپرس پرونده، با معرفی کفیل آزاد شد.

موضوع احضار این نماینده عضو فراکسیون امید به دادسرا طی روزهای اخیر خبرساز شده است. او که اواخر آبان ماه طی سخنانی در صحن علنی مجلس خواستار انتشار اطلاعات حساب‌های رئیس قوه قضائیه شده بود، شنبه گذشته به دادگاه احضار شد.

آقای صادقی به خبرگزاری ایلنا گفت که به نظر می‌رسد دلیل احضار او به دادسرا، اظهارنظرهای اخیرش درباره یاشار سلطانی بوده و دادستانی تهران بر اساس این اظهارنظرها شکایت خود را به هیات رئیسه مجلس اعلام کرده است.

با این حال در پی حضور نیافتن این نماینده مجلس در دادسرا ماموران برای بازداشت او در خیابان تلاش کردند اما این تلاش با ورود آقای صادقی به خانه ناکام ماند.

برخی از نمایندگان مجلس احضار قضایی نمایندگان را بر اساس سخنانی که به دلیل مسئولیت نمایندگی بیان کرده‌اند، غیرقانونی می‌دانند.

آقای صادقی ابتدا اعلام کرد که «حکم جلب غیرقانونی» او منتفی شده اما عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران گفت که حکم جلب محمود صادقی در پی «تمرد» او در مقابل ماموران و تجمع مردم مقابل خانه او، «موقتا متوقف» شده اما اصل حکم پابرجاست.

همچنین اعلام شد که حکم بازداشت نماینده تهران به دلیل سوال او از رئیس قوه قضائیه نبوده بلکه او ۸ شاکی خصوصی دارد. حالا علی مطهری در نامه‌اش نوشته که « اگر آن شکایتهای خصوصی جدی بود چرا قبلا رسیدگی نشده و بلافاصله بعد از تذکر مذکور به جریان می افتد؟»

محمود صادقی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم عنوان کرده که برخلاف گفته دادستان تهران «تاکنون هیچ احضاریه‌ای» به او ابلاغ نشده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG