لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

محمود صادقی عضو هیئت رئیسه مجلس ایران به دادسرا احضار شد


محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی - آرشیو
محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی - آرشیو

محمود صادقی، نماینده و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران روز شنبه از احضار خود به دادسرا خبر داد.

آقای صادقی به خبرگزاری ایلنا گفت که به نظر می‌رسد دلیل احضار او به دادسرا، اظهارنظرهای اخیرش درباره یاشار سلطانی بوده و دادستانی تهران بر اساس این اظهارنظرها شکایت خود را به هیات رئیسه مجلس اعلام کرده است.

یاشار سلطانی، مدیر مسئول معماری نیوز، وبسایت افشاکننده تخلفات شهرداری تهران، پس از انتشار اخبار مربوط به این تخلفات بازداشت شد. بازداشت او واکنش‌ها و انتقادات بسیاری علیه دستگاه قضایی ایران در پی داشت.

خبر احضار محمود صادقی در حالی منتشر شده است که این نماینده مجلس عضو فراکسیون امید، دو هفته پیش طی سخنانی در صحن علنی مجلس از صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، خواسته بود که «برای شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی» گزارشی از عملکرد حساب‌هایی که به نام او در بانک وجود دارد و «سود حاصله و موارد مصرف آن طی پنج سال گذشته» را ارائه دهد.

آقای صادقی به اخبار منتشر شده درباره وجود ده ها حساب بانکی به نام رئیس قوه قضائیه اشاره کرده بود و قانونی بودن واریز وجوه دولتی به حساب شخصی صادق آملی لاریجانی را زیر سوال برده بود.

این سخنان او انتقاد تند رئیس قوه قضائیه را در پی داشت. او ضمن تهمت خواندن سخنان این نماینده مجلس، از رئیس مجلس و رئیس جمهوری انتقاد کرد که چرا به این سخنان واکنش نشان نداده‌اند.

حال آقای صادقی اعلام کرده است که به دادسرا احضار شده اما احضار او احتمالا به سخنانش درباره یاشار سلطانی مربوط است. او با بیان این که سخنانش در راستای انجام وظایف نمایندگی او بوده است، گفت که قرار است پس از آغاز به کار مجلس در هفته آینده و تشکیل جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، درباره احضار به دادسرا تصمیم‌گیری شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG