لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۱

دادگاه انقلاب اهواز شش نفر را به اتهام عضویت در «حرکت النضال» به اعدام محکوم کرد


قوه قضاییه جمهوری اسلامی شش نفر را به اتهام عضویت در گروه «حرکت النضال» و دست داشتن در «عملیات مسلحانه» در خوزستان در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به اعدام محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری میزان در روز دوشنبه ۱۵ اسفند، حکم اعدام «علی مجدم، محمدرضا مقدم، معین خنفری، حبیب دریس، عدنان غبیشاوی، و سالم موسوی» توسط دادگاه انقلاب اسلامی اهواز صادر شده است.

ادعای قوه قضاییه این است که این متهمان در عملیات‌های جداگانه دو عضو بسیج، یک مأمور نیروی انتظامی و یک سرباز را کشته‌اند.

بنا بر گزارش این نهاد رسانه‌ای وابسته به قوه قضاییه، حکم صادره «غیرقطعی» (بدوی)‌است و امکان فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور برای محکومان وجود دارد.

صدور حکم اعدام برای این افراد در حالی است که پرونده‌ای برای فرج‌الله چعب، مشهور به حبیب اسیود، به عنوان رهبر پیشین گروه «حرکت النضال» در قوه قضاییه در جریان است و آخرین جلسه دادگاه او سوم آبان در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی در تهران برگزار شده است.

حبیب اسیود ۴۸ ساله که تابعیت سوئد را دارد و مدتی رهبری «جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز» موسوم به «حرکت النضال» را برعهده داشت، مهر سال ۱۳۹۹ در سفرش به ترکیه توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی ربوده شد و به ایران انتقال یافت.

در روزهای گذشته، قوه قضاییه جمهوری اسلامی جمشید شارمهد، شهروند دوتابعیتی ایرانی آلمانی را که ساکن کالیفرنیا در آمریکا بود و در یک سفر خارجی توسط مقامات امنیتی ایران ربوده شد، به اعدام محکوم کرده است. حکمی که به گفته رابرت مالی در پی «محاکمه ساختگی» او صادر شده است.

XS
SM
MD
LG