لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۵

ناطق نوری: روحانی توانایی ورود به مساله رفع حصر را ندارد


علی اکبر ناطق نوری، مشاور رهبر جمهوری اسلامی، رفع حصر را در حوزه ای دانست که حسن روحانی توانایی ورود به آن را ندارد.

بنابر گزارشی که وبسایت‌های خبری ایران روز شنبه دهم مرداد منتشر کردند، آقای ناطق نوری در نشستی با مدیران سایت‌های خبری و دانشجویان دکترای علوم سیاسی، در پاسخ به سوالی درباره رفع حصر از میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی گفت: «تصمیم گیری در خصوص مسئله حصر و رفع آن تنها در حوزه اختیارات مقامات عالی نظام است و بر حسب منافع ملی و خط قرمزها تعيين می‌گردد. بنابراین نه آقای روحانی و نه هیچ کس دیگری توانایی ورود و تصمیم گیری در خصوص این موضوع را ندارند.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: «رهبری بارها در خصوص مسائل داخلی خط قرمزهای خود را مشخص کرده است،بنابراین این مسائله با گفتن و توصیه حل نخواهد شد؛ بلکه اگر مقامات عالی مصلحت بدانند و تشخیص بدهند مسئله حل خواهد شد.»

رفع حصر از رهبران معترضان سال ۸۸، از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بود. طی دو سال گذشته برخی از چهره‌های سیاسی از جمله علی مطهری، نماینده مجلس، از حصر خانگی بدون محاکمه رهبران معترضان سال ۸۸ انتقاد کرده و از آقای روحانی خواستند که برای عمل به وعده خود و انجام وظیفه خود به عنوان پاسدار قانون اساسی، اقدام کند.

در واکنش به این درخواست‌ها، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت نیز به خبرنگاران گفته بود که دولت برای رفع حصر تلاش می‌کند اما نیازی به اطلاع رسانی درباره آن نمی‌بیند.

حال پس از آنکه انتظارات از دولت برای رفع حصر از رهبران معترضان سال ۸۸ به نتیجه نرسیده است، ناطق نوری اعلام کرده است که روحانی توانایی ورود و تصمیم گیری درباره این موضوع را ندارد.

مشاور رهبر ایران در ادامه سخنان خود، گفت که آیت الله خامنه‌ای در مساله فتنه تعریف خود را دارد و خط قرمز‌هایی را مطرح می‌کند که نباید از آن عبور کرد.

محافظه کاران و نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی از میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رهبران معترضان سال ۸۸، با عنوان سران فتنه یاد می‌کنند. این سه تن از بهمن ماه سال ۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند.

XS
SM
MD
LG