لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۲

مقام های دولت "مجلل‌ترین هتل ایران" را افتتاح کردند


علی اصغر امیری، سرمایه‌گذار(نفر دوم از سمت راست) در کنار مسعود سلطانی‌فر و اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح
علی اصغر امیری، سرمایه‌گذار(نفر دوم از سمت راست) در کنار مسعود سلطانی‌فر و اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح

با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان گردشگری هتلی در شهر تهران افتتاح شده که رسانه‌های ایران آن را بزرگترین و مجلل‌ترین هتل ایران نامیده‌اند.

هتل "اسپیناس پالاس" از مجموعه هتل‌های اسپیناس که افتتاح آن چندین بار به تعویق افتاده بود، دوشنبه شب با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری، مسعود سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و برخی دیگر از مقامات افتتاح شد.

در این مراسم اعلام شد این هتل ۲۸ طبقه، که در شمال غربی تهران در زمینی با حدود ۱۵ هزار متر مربع زمین احداث شده، دارای بیش از ۵۰۰ اتاق و سوئیت است و در هر روز ظرفیت پذیرش ۱۵۰۰ مسافر را دارد.

علی اصغر امیری مدیر گروه های اسپیناس، هتل اسپیناس پالاس را هتلی "با رعایت بالا‌ترین استانداردهای روز دنیا" نامیده است.

این هتل پیش از افتتاح رسمی محل اقامت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در سفر به تهران برای شرکت در اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز بود.

وام هتل پرداخت نشد؛ پرونده تخلف مختومه شد

مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌ جمهوری و رییس سازمان گردشگری در مراسم افتتاح هتل جدید اسپیناس ادعا کرد که "تمام تاریخ هتل‌سازی ایران از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۹۲ یک طرف و این دولت در طرف دیگر قرار دارد".

به گفته او حدود ۱۲۵ هتل چهار و پنج ستاره در مرحله صدور مجوز تا پیشرفت فیزیکی ۹۰ تا ۹۵ درصد قرار دارد و این اتفاق در ۹۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

اما هتل اسپیناس پالاس پیش از افتتاح نیز جنجالی شده بود. پرونده این هتل به دلیل "اضافه تراکم" از سوی شورای شهر تهران در دست پیگیری بود که این پرونده با وساطت مسعود سلطانی‌فر، عضو سابق شورا و رئیس فعلی سازمان گردشگری مختومه شد.

در اسفند ماه سال گذشته، ابوالفضل قناعتی عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران اعتراض کرده بود که این هتل به دلیل احداث بر روی یک تپه در خط ارتفاع ۱۸۰۰ متری احداث شده و از مصادیق "کوه‌خواری" است.

به گفته او پنج طبقه به طور غیرمجاز به این بنا اضافه شده، و از آن گذشته، هتل روی گسل زلزله احداث شده است.

از سوی دیگر امیری، سرمایه‌گذار این هتل در مراسم افتتاحیه با درخواست از جهانگیری برای پرداخت باقیمانده وام مصوب از صندوق توسعه ملی گفت: "من این هتل را با رانت نساختم. چهار سال پیش با درخواستی که به دولت دادم پرداخت ۱۳۵ میلیارد تومان مصوب شد، که یک سال و نیم بعد این رقم به ۹۱ میلیارد تومان رسید و حالا ۵۰ میلیارد تومان آن را داده‌اند یعنی حدود ۱۰ درصد."

محل واقع شدن هتل اسپیناس پالاس(عکس مربوط به زمان احداث است)
محل واقع شدن هتل اسپیناس پالاس(عکس مربوط به زمان احداث است)

XS
SM
MD
LG