لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۳

پلیس اصفهان اتوبوس یک تور گردشگری را به اتهام "اختلاط" به تهران برگرداند


گردشگران در کویر مرنجاب
گردشگران در کویر مرنجاب

پلیس نائین در استان اصفهان، یک اتوبوس حامل ۳۲ گردشگر را به اتهام "اختلاط" توقیف کرد و پس از ساعت‌ها بازجویی و تفتیش وسایل، تور را به تهران برگرداند.

کریم شادفر، مدیر دفتر خدمات مسافرتی مسئول این تور به خبرگزاری ایسنا گفت که "۸۰ درصد" مسافران اتوبوس با هم نسبت خانوادگی داشتند و از تهران برای تور دو روزه کویر ورزنه به اصفهان آمده بودند.

پلیس راهنمایی و رانندگی اما از ورود این اتوبوس به نائین جلوگیری کرد تا پس از سه ساعت توقف در هوای منفی دو درجه، پلیس امنیت اخلاقی از راه برسد.

پلیس امنیت اخلاقی نیز پس از " بازجویی" تعدادی از مسافران و جستجوی وسایل همراه آنها، به مسافران که ۶ ساعت معطل بودند اجازه دادند موقتا به شهر نائین رفته و پس از صرف ناهار به تهران برگردند.

به گفته مجری این تور، ماموران پلیس "نماز خواندن مسافران این تور را مورد تمسخر قرار دادند."

لغو این تور در تاریخ ۱۹ آذر ماه رخ داده و خبر آن با تاخیر در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است.

آقای شادفر همچنین گفت: " اگر به زعم عده‌ای گردشگری جرم است، آن را در مصادیق جرم تعریف کنند تا تکلیف برای ما روشن شود. اگر پلیس بخشنامه‌ای برای برخورد با تورهای مختلط دارد، دست‌کم آن را به مجریان تور و یا تصمیم‌سازان این حوزه نشان دهد تا ما هم با حدود قوانین آشنا شویم. اگر هم چنین بخشنامه‌ای وجود ندارد نباید این انتظار را داشته باشیم که پلیس از گردشگرانی که هیچ ناهنجاری را سبب نشده‌اند و توهینی نکرده‌اند، عذرخواهی کند؟"

دادستان آران و بیدگل در استان اصفهان حدود ده روز پیش ورود تورهای گردشگری مختلط را به کویر مرنجاب ممنوع اعلام کرده بود.

برخی از خبرگزاری‌ها دلیل این تصمیم دادستان را "کشف حجاب" بانوان در تورهای مختلط، که موجب اعتراضاتی در مقابل دفتر امام جمعه آران و بیدگل شد، اعلام کردند.

اما معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران روز دوشنبه اعلام کرد که ممنوعیت سفر تورهای مختلط به کویر مرنجاب لغو شده است.

XS
SM
MD
LG