لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۳

سخنگوی نتانیاهو: مسابقه کاریکاتور هولوکاست در تهران مسخره و توهین آمیز است


دیوید کیز، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل
دیوید کیز، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل

سخنگوی نخست وزیر اسرائیل برپایی نمایشگاه و مسابقه کاریکاتور با موضوع هولوکاست در تهران را تمسخر شش میلیون یهودی کشته شده در هولوکاست و نشان دهنده ارزش های دانست که جمهوری اسلامی قصد دارد ترویج کند.

دیوید کیز، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل برای رسانه‌های خارجی، روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت در گفت و گو با بخش فارسی صدای آمریکا گفت که حکومت جمهوری اسلامی که ملت خود را با خشونت سرکوب می کند، با برپایی این نمایشگاه و مسابقه کاریکاتور ملت یهود را به تمسخر گرفته است.

به گفته او، آنچه که درباره رژیم ایران مهم است، فقط تعداد سانتریفیوژها و علاقه آنها به سلاح هسته‌ای نیست بلکه ارزشهایی است که این رژیم به دنبال اشاعه آن است.

آقای کیز تاکید کرد که تمام ملت‌های متمدن باید برگزاری این نمایشگاه را تقبیح کنند چرا که این اقدام تنفر را به جای صلح اشاعه می‌دهد.

سخنگوی نخست وزیر اسرائیل در واکنش به اینکه برگزار کنندگان نمایشگاه اعلام کرده‌اند این نمایشگاه در پی مسخره کرده قربانیان هولوکاست نیست و این رویداد را نفی نمی‌کند بلکه در پی جلب توجه جهانی به مشکلات فلسطینیان است، این ادعا را غیرقابل قبول دانست.

او گفت که فکر نمی کند کسی بخواهد برای طرح یک نکته سیاسی از نمایشگاه و مسابقه کاریکاتور به تمسخر گرفتن کشته شدن شش میلیون انسان استفاده کند.

آقای کیز گفت: "به تمسخر گرفتن هولوکاست خیانت به بزرگترین فاجعه انسانی تاریخ است و به هیچ وجه قابل توجیهه نیست."

سخنگوی نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت که واکنش بنیامین نتانیاهو به این نمایشگاه متمرکز بر پیامدهایی است که چنین نمایشگاهی برای ملت اسرائیل دارد.

نمایشگاه و مسابقه کاریکاتور هولوکاست که از روز شنبه ۲۵ اردیبهشت در تهران برپا شد، انتقاداتی برانگیخت. از جمله دبیر کل یونسکو در بیانیه‌ای این اقدام را به مسخره گرفتن حادثه‌ای غم نگیز در تاریخ و موجب تشدید خشونت و نژاد پرستی دانست.

XS
SM
MD
LG