لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۰

حداد عادل: ماهواره، فیس بوک و توئیتر نباید آزاد شود


غلامعلی حداد عادل رئیس «کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی» گفت ماهواره، فیس بوک و توئیتر نباید در ایران آزاد شود. این رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ در مشهد گفت: « برای حفظ آرامش فرهنگی در جامعه نباید ماهواره و اینترنت رها شده و فیس بوک و تویتر آزاد شود.»

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، حداد عادل روز دوشنبه گفت: «نباید مسوولان مطالب خود را در فیس بوک بگذارند و رها کردن این مسائل موجب تشنج و تنش فرهنگی در کشور می شود.»

این سخنان در حالی بیان می شود که آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی در فیس بوک و توئیتر حساب کاربری دارد و سخنان او در این دو سایت گذاشته می شود. علاوه بر رهبر ایران، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و شماری از وزیران کابینه وی نیز در این دو سایت فعال هستند.

پیشتر آیت الله مکارم شیرازی، یک مرجع تقلید در قم، گفته بود اینترنت پر سرعت «نسل سوم» تلفن همراه خلاف شرع است. در واکنش، حسن روحانی از پایین بودن سرعت اینترنت در ایران انتقاد کرد و گفت نمی توان «دروازه های دنیا را به روی نسل جوان بست.»

آقای روحانی گفت: «اگر امروز هم به نسل بعدی تلفن همراه نرویم و صبر و تأمل کنیم، فردا یا پس فردا خواهیم رفت. در دنیای امروز کسی که از اینترنت استفاده نکند او را نه تنها عالم که حتی دانشجو هم نمی‌خوانند. مگر می‌شود ابزار‌های نوین را در دنیای امروز کنار بگذاریم؟ در عین حال باید برای بهره‌برداری صحیح از امکانات تازه، آگاهی و هوشیاری را در نسل جوان افزایش دهیم.»

XS
SM
MD
LG