لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۴

نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه درباره تغییر ترکیب مجلس هشدار داد


علی سعیدی نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران
علی سعیدی نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درباره تغییر ترکیب مجلس شورای اسلامی، بطوری که تهدیدی برای مصالح نظام باشد، هشدار داد.

علی سعیدی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت «تلاش‌های زیادی می‌شود تا مجلس انقلابی تبدیل به مجلس دیگری شود، که این تهدیدی برای آرمان‌های امام و رهبری و مصالح نظام است.»

او با تاکید بر «وظیفه شورای نگهبان» در این خصوص، گفت «الان هم برداشت ما این است که مردم مصالح نظام را در رای دادن در نظر بگیرند.»

این اظهارات نماینده رهبر در سپاه، چند ماه پیش از برگزاری انتخابات مجلس، که در حال حاضر تقریبا در اختیار کامل اصولگرایان و طرفداران آیت‌الله علی خامنه‌ای قرار دارد، مطرح می شود.

برخی از چهره‌های اصولگرا به تازگی نسبت به ورود اصلاح‌طلبان به مجلس و تغییر اکثریت به سود این گروه در جریان انتخاباتی که اسفند ماه امسال برگزار می‌شود، ابراز نگرانی کرده‌اند.

در سوی دیگر، اصلاح‌طلبان نیز نگران آن هستند که شورای نگهبان، نامزدهای انتخاباتی آنان را به طور گسترده رد صلاحیت کند.

نماینده آیت الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۵+۱ گفت که پذیرش اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران باید با قید و شرط صورت بگیرد.

آقای سعیدی گفت «نکته اصلی که تیم مذاکره کننده باید متوجه شود، این است که مذاکرات فقط باید حول و حوش مسائل هسته‌ای باشد و به هیچ وجه آنها نباید به اسرار نظامی ما دست پیدا کنند.»

او اضافه کرد «پروتکل می‌گوید آنها در هر زمان و هر مکان که خواستند می‌توانند از مراکز ما بازدید کنند لذا برای پروتکل باید شرط و قید بیان شود و الا اگر مطلق پذیرفته شود خواسته آنها عملی خواهد شد.»

کشورهای غربی رسیدن به توافق نهایی با ایران را در گرو پذیرفتن دسترسی به تاسیسات غیرهسته‌ای، مانند مراکز نظامی، از سوی ایران دانسته‌اند؛ امری که با پذیرش اجرای پروتکل الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توسط ایران میسر می‌شود.

این در حالی است که محافظه‌کاران تندرو در ایران با اجرای بدون قید و شرط پروتکل الحاقی از سوی دولت ایران مخالف هستند. رهبر ایران نیز هشدار داده است که اجازه بازدید از مراکز نظامی و مصاحبه با دانشمندان ایرانی توسط بازرسان را نمی‌دهد.

XS
SM
MD
LG