لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۱

یک نماینده مجلس: صاحبان پول‌های کثیف قصد دارند مجلس را بگیرند


آدرس هایی از پولهای کثیف در انتخابات مجلس؛ وزیر کشور به مجلس می رود
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00
دانلود

Ken Perry and Stan Ly go for a run in Eagle Creek Park as snow falls in Indianapolis, Indiana, USA.

در آستانه حضور وزیر کشور ایران در مجلس برای ارایه اسناد ورود «پول های کثیف» به انتخابات، یک نماینده مجلس از آغاز تلاش اعضای سرشناس دولت سابق ایران برای در دست گرفتن مجلس خبر داد.

موید حسینی صدر، نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی، در دو مصاحبه جداگانه جزئیات تازه‌ای از ورود «پول‌های کثیف» به انتخابات بیان کرد و گفت: «قاچاقچی‌های مواد مخدر وارد عرصه فعالیت انتخاباتی شده‌اند.»

به گفته او، دارندگان پول‌های کثیف قصد دارند کم‌کم مجلس را بگیرند.

پول‌های کثیف اصطلاحی است که دو ماه پیش از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران مطرح شد.

رحمانی فضلی گفت که بخشی از پول‌های مربوط به قاچاق مواد مخدر در قالب کمک به نامزدها، وارد انتخابات می‌شود.

با اینکه نمایندگان مجلس ابتدا ورود پول‌های کثیف و رشوه به نامزدها را رد کردند اما قرار است این هفته وزیر کشور اسناد ورود پول های کثیف به انتخابات را در جلسه‌ای غیرعلنی به نمایندگان ارایه دهد.

اکنون غیر از وزیر کشور، موید حسینی صدر نماینده مجلس هم می‌گوید «فساد» به قدری زیاد شده که دیگر نیازی به «تجسس» ندارد و او نیز اسنادی دارد. او گفته است کسی که به محمدرضا رحیمی، معاون محمود احمدی نژاد بیش از یک میلیارد تومان داده بود، حالا ستاد انتخاباتی راه انداخته است.

محمدرضا رحیمی که مراودات زیادی با نمایندگان مجلس داشت، پیشتر بخاطر دریافت رشوه زندانی شد.

موید حسینی صدر همچنین گفته است که برخی از قاچاقچی‌ها اقدام به راه‌اندازی نهاد‌های خیریه کرده‌اند و در پوشش آن به شکل گسترده کار انتخاباتی می‌کنند.

با اینکه رهبر جمهوری اسلامی ایران و مقام‌های قضایی بارها از مبارزه با فساد گفته‌اند اما در چند سال اخیر به طور چشمگیری، بر حجم گزارش‌های مربوط به فساد اداری افزوده شده است.

با وجود این که دو ماه از بیان اولین اظهار نظرها درباره ورود پول‌های کثیف به انتخابات گذشته است اما هنوز خبری از پیگرد متهمان احتمالی نیست.

دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان قرار استاسفند ماه امسال در ایران برگزار شود.

XS
SM
MD
LG