لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

انتقاد تند دولت از صدا و سیما: یک تیم ویژه سیاسی مشغول تخریب است


محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت
محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی با انتقاد از گزارش‌های صدا و سیما از عملکرد اقتصادی دولت، آن را محصول عملکرد یک تیم ویژه و با هدف تخریب دولت دانست.

آقای نوبخت روز سه‌شنبه ۲۴ اسفند با بیان اینکه رشد اقتصادی برای اولین بار، امسال دورقمی شده است، گفت: «انتظار از رسانه ملی این است که تحقیق کند. این که چهار نفر را در خیابان پیدا کند که آیا در سفره خود احساس می‌کنید و بعد جمع بندی کند که اتفاقی نیفتاده است و این عدد نادرست است، اصلا زیبنده نیست.»

سخنگوی دولت با بر شمردن مواردی نظیر تسهیلات به واحد‌های تولیدی و خرید محصولات کشاورزی گفت که این پول‌ها به سفره مردم رسیده است. او سپس خطاب به صدا و سیما گفت: « حالا شما یک نفر را در لاله زارنو پیدا کنید و بپرسید آیا پول در سفره شما اثر کرده است؟»

آقای نوبخت این شیوه اطلاع رسانی صدا و سیما را نادرست و سخیف خواند.

او سپس این گزارش‌ها را حاصل کار «تیم سیاسی ویژه در صدا و سیما» دانست که برخی از برنامه‌ها را «حساب شده» و «با هدف تخریب» تهیه می‌کند.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات نیز در این رابطه به خبرگزاری ایلنا گفت که بخش‌هایی در صداوسیما هستند که نفوذ زیادی هم دارند و می‌خواهند صداوسیما را به عنوان یک حزب و جناح اداره کنند.

انتقاد سخنگوی دولت از صدا و سیما در حالیست که نقد عملکرد اقتصادی دولت طی ماههای اخیر شدت گرفته است. در حالیکه اصولگرایان اقدامات اقتصادی دولت را زیر سوال برده و مشکلات معیشتی مردم را دلیل شکست آن اقدامات دانسته‌اند، رهبر جمهوری اسلامی نیز آمارهای اقتصادی دولت را زیر سوال برده و اقدامات اقتصادی را بی تاثیر در زندگی مردم خوانده است.

آیت الله علی خامنه ای هفته گذشته در دیدار با اعضای مجلس خبرگان گفت:«به رئیس جمهور محترم هم گفتم که بیان شاخص‌های کلان خوب است، البته اگر آمارها قابل خدشه نباشد، اما به هر حال اینها در زندگی و معیشت مردم در کوتاه‌مدت و میان‌مدت اثر نمی‌گذارد.»

رئیس و برخی از اعضای مجلس خبرگان نیز که از چهره‌های سرشناس اصولگرا و نزدیکان رهبر محسوب می شوند در آخرین اجلاس خبرگان به شدت از عملکرد دولت در موضوع اقتصاد مقاومتی انتقاد کردند.

مقامات دولتی این انتقاد را رد کرده و تاثیر اندک کاهش قیمت نفت بر زندگی مردم را دلیلی بر عملکرد مثبت دولت دانستند.

پیشتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و برخی مقامات دولتی دلیل حملات به دولت را نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری دانسته بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG