لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۶

اژه ای: چهار نفر در ارتباط با پرونده مالی مدیر بانک ملت بازداشت شده اند


سخنگوی قوه قضائیه ایران افراد بازداشت شده در ارتباط با پرونده مدیر عامل بانک ملت را چهار نفر عنوان کرد.

غلامحسین محسنی اژه ای، روز یکشنبه سوم مرداد در نشست خبری خود به خبرنگاران گفت که در ارتباط با پرونده مالی مدیر عامل پیشین بانک ملت چهار نفر بازداشت شده‌اند، تعدادی هم تحت تعقیب هستند که برخی از آنها در خارج از کشور هستند.

او تاکید کرد که پرونده مدیر عامل پیشین بانک ملت درباره مسائل مالی است و موضوع تخلف این مقام بانکی فراتر از حقوق غیرمتعارف اوست.

هفته گذشته خبرگزاری ها گزارش دادند که علی رستگار سرخه ای، مدیر عامل بانک ملت به اتهام فساد مالی توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است. او پیشتر به دلیل دریافت حقوق بالا توسط وزیر اقتصاد و دارایی از کار برکنار شده بود.

سازمان های نظارتی حقوق های غیرمتعارف را گزارش نکرده بودند

آقای اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود تایید کرد که موضوع حقوق بالای مدیران دولتی از چشم دستگاه های نظارتی دور مانده بود. او گفت که دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور که می‌گویند بیش از ۵۰ مورد را در ارتباط با دریافتی مدیران اعلام کردند،چیزی درباره فیش های حقوقی اعلام نکرده بودند.

سخنگوی قوه قضائیه اضافه کرد که این دستگاه ها در مواردی اعلام کرده بودند که کسی در دو جا حقوق می‌گرفته که نباید می‌گرفته یا پاداش اضافی گرفته است، اما بجز اینها حقوق‌های ۵۰ یا ۶۰ میلیونی هم بوده است که لااقل قوه قضاییه گزارشی درباره آنها نشنیده بود.

او تاکید کرد که همه دستگاهها باید قبول کنند که قصور داشته اند.

پیشتر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز گفته بود که دستگاههای نظارتی وظیفه خود را در قبال گزارش حقوق‌های بالا انجام نداده‌اند.

بازداشت شهروند ایرانی آمریکایی در گرگان

سخنگوی قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود تایید کرد که یک شهروند ایرانی آمریکایی در گرگان بازداشت شده است اما گفت که درباره اتهام او اطلاعی ندارد.

هفته گذشته گزارش‌هایی از بازداشت رضا(رابین) شهابی شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار در خانه مادرش در گرگان منتشر شد. گفته می‌شود که او ممنوع الملاقات است و به وکیل او نیز اجازه ملاقات داده نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفته بود که از بازداشت این شهروند آمریکایی در ایران با خبر است و این موضوع را پیگیری می‌کند.

XS
SM
MD
LG