لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

نخستین روز روحانی در پاریس؛ دیدار با شرکت‌های مهم فرانسوی


حسن روحانی در نشست مشترک با مقامات سیاسی و مدیران اقتصادی فرانسوی در هتلی در پاریس - ۷ بهمن ۱۳۹۴
حسن روحانی در نشست مشترک با مقامات سیاسی و مدیران اقتصادی فرانسوی در هتلی در پاریس - ۷ بهمن ۱۳۹۴

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه از ایتالیا وارد پاریس شد، اما استقبال رسمی از او و دیدار با فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه برای روز پنجشنبه درنظر گرفته شده است.

آقای روحانی و هیات همراه در بدو ورود با روسای شرکت‌های مهم فرانسوی دیدار کردند که در این نشست لوران فابیوس و امانوئل ماکرون، وزیران خارجه و اقتصاد فرانسه نیز حضور داشتند.

رئیس جمهوری ایران در این نشست از سرمایه‌گذاران فرانسوی برای مشارکت در اقتصاد ایران دعوت کرد و گفت "هیچ مانعی برای ارتباطات نزدیک دو ملت بزرگ ایران و فرانسه وجود ندارد". به گفته او همکاری تهران و پاریس نه تنها به زیان هیچ کس نخواهد بود، بلکه به نفع منطقه خاور میانه و صلح و ثبات است.

روحانی پس از این نشست به دیدار رئیس مجلس سنای فرانسه رفت و شامگاه چهارشنبه به وقت اروپا نیز در ضیافت شام با جمعی از ایرانیان مقیم فرانسه شرکت کرد.

رئیس جمهوری فرانسه پیش از این از آقای روحانی دعوت کرده بود تا در ضیافت شامی مهمان او باشد اما هیات ایرانی به دلیل سرو شراب روی میز شام این دعوت را رد کرد.

همزمان با حضور هیات بلندپایه ایرانی در فرانسه، گروه‌های مختلف سیاسی و حقوق بشری منتقد جمهوری اسلامی برپایی تجمع‌های اعتراضی را در دستور کار دارند.

نخستین روز حضور حسن روحانی در پاریس
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

XS
SM
MD
LG