لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۹

ابراز همدردی کاپیتان تیم ملی ایران با «خانواده‌های داغدار»: در کنار آنها هستیم


احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران
احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران

احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، با «خانواده‌های داغدار» در ایران ابراز همدردی کرد.

احسان حاج صفی که به همراه با کارلوس کی‌روش، مربی تیم ملی ایران روز یکشنبه در قطر در کنفرانس خبری پیش از بازی با انگلیس شرکت کرد، سخنانش را با گفتن «به نام خدای رنگین‌کمان» آغاز کرد.

این جمله با انتشار ویدویی از کیان پیرفلک، کودک ایذه‌ای که در تیراندازی ماموران جمهوری اسلامی کشته شد، فراگیر شد.

احسان حاج صفی درباره اعتراضات جاری ایران نیز گفت: «ما با همه خانواده‌های داغدار در ایران همدردیم و بدانند که در کنار آنها هستیم.»

او افزود: «ما اینجا هستیم اما دلیل بر این نیست که صدای‌شان نباشیم و به آن‌ها احترام نگذاریم ... امیدوارم شرایط طبق انتظارات مردم تغییر کند»

حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر با انتقادات فراوانی مواجه شده است. بسیاری از مردم با توجه به تلاش حکومت برای سرکوب مرگبار اعتراضات، به حضور تیم فوتبال ایران در این مسابقات اعتراض کرده‌اند.

دیدار اخیر اعضای تیم فوتبال ایران با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی و همچنین انتشار تصاویر توام با شادی برخی از اعضای تیم اعزامی ایران به قطر بر انتقادات افزود.

از سوی دیگر روز یکشنبه نیز حساب کاربری وحید‌آنلاین در توئیتر ویدیویی با توضیح ارسالی «بنر تیم ملی رو آتش زدند، بزرگراه یادگار شمال» تهران منتشر کرد.

در همین حال داود عابدی گزارش‌گر ورزشی صدا و سیما در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت که او از کار در این رسانه‌ حکومتی استعفا داده است و خود را «خانه‌نشین» کرده است.

آقای عابدی گفت قرار بود که برنامه‌های ورزشی از جمله در مورد جام جهانی را تولید و اجرا کند «اما هر چقدر با خود کلنجار رفتم نشد که نشد.» او نوشت که «چطور می‌توان با این همه آه و حسرت و اندوه در هر گوشه از سرزمین نقش مجری خوشحال و پر انرژی در ورزش را ایفا کنم؟» او این مطلب را با «وطنم ایران» به پایان برد.

آقای عابدی همسر المیرا شریفی، مجری شبکه تلویزیونی صدا و سیما است.

پیشتر نیز در روز شنبه خبرگزاری حکومتی برنا گزارش داد که یحیی گل‌محمدی، از چهره‌های سرنشاس فوتبال ایران به خاطر اظهاراتش درباره اعتراضات به دادسرا احضار شده است.

یحی گل‌محمدی، کریم باقری، علی دایی و علی کریمی از جمله چهره‌های فوتبالی هستند که از خواست‌های مردم معترض حمایت کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG