لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۵

حکم اعدام برای متجاوزان به توریست فرانسوی در تهران


کاربران ایرانی نگران بودند تجاوز به زن فرانسوی باعث ایجاد ذهنیت منفی و کاهش ورود گردشگر خارجی به ایران شود
کاربران ایرانی نگران بودند تجاوز به زن فرانسوی باعث ایجاد ذهنیت منفی و کاهش ورود گردشگر خارجی به ایران شود

دو تن از متجاوزان به یک توریست فرانسوی در تهران از سوی دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شدند.

روزنامه ایران روز پنج‌شنبه ۱۰ تیر گزارش داد که دو تن از "چهار شیطان صفت" که شهریور ماه سال گذشته به یک زن کوهنورد فرانسوی در شمال تهران تجاوز کرده بودند، به اعدام محکوم شده‌اند.

محکومان این پرونده شهروند افغانستان هستند و پیش از این برخی رسانه‌های ایران گفته بودند که آنها "کارت اقامت" نداشته و "غیرمجاز" به کار و زندگی مشغول بودند.

بنا بر این گزارش دو تن دیگر از عاملان تجاوز از ایران خارج شده و فردی که باعث فرار آنها شده به جزای نقدی محکوم شده است.

این توریست فرانسوی شهریور ماه سال گذشته از مرز زمینی ارمنستان وارد ایران شد و برای کوهنوردی به فرحزاد در شمال تهران آمد. طوفانی شدن هوا در آغاز شب باعث شد تا او دعوت یک سرایدار باغ را برای اقامت در باغی در آن منطقه بپذیرد.

در گزارش‌های رسانه‌ای به نقل از مقامات نیروی انتظامی آمده هنگامی که سبحان، سرایدار باغ برای کاری از باغ خارج شده بود و زن توریست خواب بود، چهار جوان افغان، دست و پای زن ۲۳ ساله را بسته و به او تجاوز می‌کنند.

سبحان در بازگشت متوجه موضوع شده و با موتورسیکلت زن را به شهر منتقل می‌کند تا بتواند شکایت کند.

زن فرانسوی پس از ثبت شکایت، پیگیری پرونده را به وکیلش سپرد و از ایران خارج شد.

دادگاه این پرونده پشت درهای بسته برگزار شد و با وجود انکار متهمان، آزمایش DNA روی لباس‌های زن فرانسوی وقوع تجاوز را تایید کرد.

این حادثه در ماه‌های گذشته بازتاب زیادی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت. برخی رسانه‌های اصولگرا مانند روزنامه جام جم، متعلق به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی زن فرانسوی را سرزنش کردند که چرا دعوت مرد غریبه را برای اقامت شبانه پذیرفته است.

این درحالی است که زن فرانسوی در همان ابتدا گفته بود اقامت نزد محلی‌ها برای کوهنوردان یک اقدام عادی است و او بارها میهمانی نزد روستاییان کوهستان‌های منطقه را تجربه کرده است.

تابعیت افغانستانی متهمان هم یکی از عوامل بحث برانگیز در میان کاربران ایرانی بود.

XS
SM
MD
LG