لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۲

در آستانه دربی ۱۰۰- سرمربی پرسپولیس: دغدغه‌شان فوتبال نیست


یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران - عکس خبر ورزشی
یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران - عکس خبر ورزشی

یک روز مانده به برگزاری دربی استقلال و پرسپولیس، سرمربی تیم قرمزپوش پایتخت ایران می‌گوید دغدغه برگزارکنندگان، فوتبال نیست؛ آنها می‌خواند «یک بازی بدون دردسر برگزار‌ شود.»

یحیی گل محمدی که از زمان بازی فردا راضی نیست، گفت هیچ دلیلی ندارد که بازی به این حساسی را ۴ بعد از ظهر برگزار کنند.

مقامات از پیش اعلام کردند دربی صد، یا صدمین بازی این دو تیم در تاریخ، روز یکشنبه ساعت ۴ عصر با حضور تنها ۱۵ هزار نفر برگزار می‌شود. این در حالی است که ورزشگاه محلی بازی، آزادی تهران است که ظرفیت ۱۰۰ هزار نفری دارد و در دهه‌های گذشته همیشه مملو از تماشاگر بود.

دو تیم در شرایطی هستند که پیروزی می‌تواند برنده را به قهرمانی نزدیک کند اما در یک دهه گذشته بارها منابعی گفته‌اند که مدیران سیاسی بیشترین دغدغه‌شان کاهش تنش است و شاید همین دلیل تساوی‌های زیاد در چند سال اخیر باشد.

نکته قابل توجه بازی یکشنبه غیبت زنان است. با اینکه مقامات ورزش جمهوری اسلامی به فیفا وعده برگزاری بازی‌ها با حضور را داده‌اند اما به بهانه آماده نبودن ساختار و امکانات، هنوز مانع حضور زنان می‌شوند.

مقامات در چند بازی مقدماتی جام جهانی یا جام ملت‌ها برخی زنان وابسته به حکومت یا کسانی که شناخته بودند را با بلیت جایگاه به ورزشگاه راه داده اند.

استقلال و سپاهان با ۲۶ بازی در ۵۵ امتیاز مشترک هستند و هر دو ۲۴ تقاضل گل دارند. استقلاب به لطف گل زده بیشتر بالاتر از سپاهان است. پرسپولیس با تعداد بازی برابر، یک امتیاز کم دارد.

XS
SM
MD
LG