لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۱

تساوی استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۹۷؛ بدون تماشاگر، بدون گل


شهرآورد استقلال و پرسپولیس. ۱۳ آذر ۱۴۰۰
شهرآورد استقلال و پرسپولیس. ۱۳ آذر ۱۴۰۰

شهرآورد استقلال و پرسپولیس روز شنبه ۱۳ آذر بدون تماشاگر برگزار شد و بدون به ثمر رسیدن گل به پایان رسید. به این ترتیب سهم هر تیم از این رقابت یک امتیاز بود.

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران امروز با برگزاری چهار دیدار آغاز شد که در مهمترین بازی، استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی به تساوی بدون گل رضایت دادند.

این دیدار با قضاوت موعود بنیادی‌فر، و‌ در میان حاشیه‌های بسیار درباره حق باشگاه‌ها از تبلیغات محیطی و‌ عدم مجوز حضور تماشاگران به ورزشگاه و‌ البته درگیری‌های بازیکنان، برگزار شد. فرزاد مجیدی، مربی استقلال، و یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس، نیز از داور کارت زرد گرفتند.

با این‌ تساوی، پرسپولیس با ۱۵ امتیاز در رده سوم ماند و استقلال هم با ۱۴ امتیاز تا ‌ییش از برگزاری باقی دیدارهای هفته هشتم، رده چهارم را به خود اختصاص داد.

نود و هفتمین شهرآورد استقلال و پرسپولیس روز شنبه در حالی بدون تماشاگر برگزار شد که تا سه روز مانده به بازی، گزارش‌ها حاکی از حضور ۳۰ هزار تماشاگر این مسابقه در ورزشگاه آزادی بودند.

اما بنا بر گزارش‌ها، دهم آذر اعلام شد بر اساس تصمیم وزارت بهداشت و درمان، شهرآورد شنبه «به دلیل شرایط کرونایی کشور» بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.

تصمیم به برگزاری مسابقه پربیینده استقلال و پرسپولیس بدون حضور تماشاگران، آن هم در ساعت کاری نخستین روز هفته، واکنش‌هایی در میان هواداران فوتبال کشور برانگیخت.

گروهی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی، کرونا را بهانه‌ای برای ممنوعیت حضور تماشاگران دانستند و برخی نوشتند این تصمیم ناشی از ترس از شعارهایی است که با توجه به شرایط ملتهب کشور ممکن است در ورزشگاه علیه حکومت سر داده شود.

به اعتقاد یکی از کاربران توییتر، «هر کجای دنیا بود این دربی به باشکوه‌ترین بازی سال تبدیل می‌شد و آن کشور با این بازی، تابلو و ویترینی می‌ساخت برای معرفی فوتبال خودش»، اما در ایران «در روز اول کاری در بدترین ساعت و بدتر از همه بدون تماشاگر» برگزار شد.

کاربر دیگری در توییتی نوشت: «در ایران سینماها با نظر ستاد کرونا با ظرفیت کامل فعالیت دارند، معلوم نیست چرا در استادیوم صدهزار نفری بدون سقف مسابقه پرسپولیس و استقلال بدون تماشاگر برگزار می‌شود.»

اما برخی کاربران با صراحت بیشتری درباره علت برگزاری این مسابقه بدون تماشاگر نظر داده‌اند.

از جمله «صالحینیو» که نوشت: «درد کرونا نیست! ترس از شعار علیه حکومت و حمایت از اصفهانی‌هاست.»

XS
SM
MD
LG