لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۴

سازمان لیگ فوتبال ایران: مسابقات بدون تماشاگر برگزار شود


آرشیو
آرشیو

در شرایطی که تنها سه هفته از مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران باقی‌مانده و تکلیف تیم قهرمان نیز با پیروزی استقلال مقابل فولاد خوزستان مشخص شده‌است، سازمان لیگ فوتبال ایران دستور به انجام ادامه بازی‌های بدون حضور تماشاگران داد.

سازمان لیگ فوتبال ایران که یک نهاد وابسته به فدراسیون فوتبال ایران ایران است و مسولیت مستقیم برنامه‌ریزی و برگزاری مسابقات رسمی باشگاهی و کشوری را برعهده دارد، در نامه ارسالی خود به هیئت فوتبال استان‌ها و باشگاه‌ها تاکید کرده که این تصمیم به دستور «وزارت کشور» ابلاغ شده است.

یکی از دلایل اتخاذ این تصمیم «عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مربوط به دوران همه‌گیری کرونا در ورزشگاه‌ها طی هفته‌های اخیر» عنوان شده است.

ابلاغ این دستور در شرایطی است که تقریبا کلیه برنامه‌های جمعی به دلیل کاهش نرخ ابتلا با ملاحظه حداقل پروتکل‌ها در حال انجام است.

با اینکه «عدم اتصال سایت‌های بلیت‌فروشی به سامانه ایران من برای استعلام واکسیناسیون کرونا» از دیگر دلایل اتخاذ این تصمیم عنوان شده اما سابقه برگزاری مسابقات ورزشی بدون تماشاگر به دلیل نگرانی از گسترش اعتراضات و تجمعات، از جمله برگزاری دربی بدون تماشاگر در سال گذشته، به این شائبه دامن زده است که شاید این تصمیم برای مهار اعتراضات و پیشگیری از گسترش نا‌آرامی‌ها اتخاذ شده باشد.

XS
SM
MD
LG