لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۹

اعتصاب کارکنان پایانه نفتی قشم همزمان با وخیم‌تر شدن بحران انرژی در ایران


تاسیسات نفت و گاز در ایران (آرشیو)
تاسیسات نفت و گاز در ایران (آرشیو)

همزمان با ادامه بحران انرژی، تصاویر منتشرشده در فضای مجازی حاکی از اعتصاب کارکنان پایانه نفتی قشم در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات‌شان است.

این در حالی است که در روزهای اخیر و با ادامه برودت هوا در بسیاری از نقاط کشور، شهروندان ایرانی در بیش از ١٠ استان از جمله البرز، گلستان، زنجان، اردبیل، لرستان، مرکزی، و هرمزگان با بحران کمبود گاز دست و پنجه نرم کرده‌اند.

تعطیلی مدارس، ادارات، و بانک‌ها و همچنین مشاغل و کسب‌وکارهایی مانند نانوایی‌ها و شهرک‌های صنعتی از جمله پیامدهای کمبود انرژی در ایران است.

در اردبیل، نبود گاز موجب شده صف‌هایی طولانی از خودروها برای ورود به جایگاه سی‌ان‌جی تشکیل شود.

قطعی گاز در روزهای گذشته در تربت جام، بسیاری از اهالی این شهر را به شعار دادن علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، واداشت.

با این که ایران یکی از کشورهایی است که بزرگ‌ترین منابع گازی جهان را در اختیار دارد، اما در بهره‌برداری از میدان انرژی خود موفق نبوده و منابع موجود پاسخگوی کامل نیازهای داخلی نیست.

به این ترتیب، در حالی که از ماه‌ها قبل مقامات و رسانه‌های حکومتی جمهوری اسلامی اروپا را به «زمستانی سخت» به علت کاهش واردات گاز از روسیه تهدید می‌کردند، اکنون کمبود گاز در ایران، کشوری که بنا بر ارزیابی‌ها دارنده دومین ذخایر بزرگ گاز جهان است، مشکلات گسترده‌ای را به وجود آورده است.

XS
SM
MD
LG