لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۷

ارزیابی مؤسسه مودی از تاثیر مثبت انتخابات هفتم اسفند بر اقتصاد ایران


حسن روحانی و رحمانی فضلی، رئیس جمهوری و وزیر کشور ایران در انتخابات مجلس
حسن روحانی و رحمانی فضلی، رئیس جمهوری و وزیر کشور ایران در انتخابات مجلس

نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران که روز هفتم اسفند ماه برگزار شد، بر روی اعتبار اقتصاد ایران تاثیر مثبت خواهد داشت؛ این ارزیابی مؤسسه رتبه‌بندی مالی و اعتباری "مودی" است که روز پنجشنبه منتشر شد.

بنا بر ارزیابی این مؤسسه، نتایج انتخابات روز جمعه بر اعتبار ایران تاثیری مثبت خواهد داشت، چرا که به دولت حسن روحانی امکان بیشتری می‌دهد تا اصلاحات اقتصادی خود را به منظور جذب سرمایه گذاری‌ خارجی به پیش ببرد.

به گفته کارشناسان مودی، هرچند سیاست‌های کلی ایران، به ویژه در عرصه سیاست خارجی، در اختیار رهبر جمهوری اسلامی است، اما رئیس جمهوری می‌تواند سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی را در داخل با حمایت مجلس شکل دهد.

مجلس ایران اختیار تنظیم لوایح، تصویب پیمان‌های بین المللی و همچنین تصویب وام‌های دریافتی کشور را دارد و از این رو ناظران بین المللی عمدتا انتخابات اخیر ایران را به منزله رفراندمی بر سر اولویت‌های اقتصادی حسن روحانی می‌دانند.

مؤسسه اعتبارسنجی مودی، با بیش از ۱۰ هزار کارمند در ۳۶ کشور دنیا حضور دارد، و شرکت های زیرمجموعه‌ آن نیز بر پایه تحقیقات و تجزیه تحلیل‌های آماری و اقتصادی، به سرمایه گذاران بین المللی خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند.

XS
SM
MD
LG