لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۵

واکنش‌های متناقض به ثبت‌نام احمدی‌نژاد: «خودشگفت» است؛ تبلیغاتی است


ثبت نام محمود احمدی‌نژاد برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ایران با واکنش گسترده‌ای در میان کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و برخی چهره‌های سیاسی نیز در قبال این اقدام موضع گرفتند.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران پیش از این حمایت آیت‌الله خامنه‌ای را به همراه داشت اما در سال‌های اخیر اصولگرایان با او اختلاف نظر پیدا کرده‌اند.

ثبت نام در انتخابات برخلاف توصیه رهبری نیز باعث شد تا تعدادی از چهره‌ها و رسانه‌های اصولگرا حملات تندی را متوجه آقای احمدی‌نژاد کنند.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران او را «بی‌حیا» نامید و مدیر مسئول روزنامه جوان، دیگر رسانه سپاه پاسداران او را «خودشگفت» توصیف کرد.

در میان اصلاح‌طلبان، سعید حجاریان مخالف این بود که ثبت نام احمدی‌نژاد حرکتی مخالف دستور رهبری است اما پیش بینی کرد که هم احمدی‌نژاد و هم حمید بقایی رد صلاحیت شوند. غلامحسین کرباسچی هم معتقد بود این حرکت یک ترفند تبلیغاتی برای کسب توجه است که موفق نخواهد بود.

در مقابل اما برخی در شبکه‌های اجتماعی چنین تفسیر می‌کنند که این جنجال‌ها بیهوده است و انتخابات در ایران حداقل‌های یک انتخابات آزاد را ندارد.

انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با انتخابات شوراهای شهر و روستا، روز ۲۹ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG