لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۲

اعتراض ستاد هاشمی به جمع‌آوری بنرها و بازداشت همکاران این ستاد


بخشی از بنر تبلیغاتی ستاد هاشمی رفسنجانی
بخشی از بنر تبلیغاتی ستاد هاشمی رفسنجانی

ستاد انتخاباتی اکبر هاشمی رفسنجانی با ارسال نامه‌ای به وزیر کشور ایران، نسبت به جمع‌آوری بنرهای تبلیغاتی این ستاد و بازداشت همکاران خود اعتراض کرد.

در این نامه که روز جمعه در اختیار رسانه‌های داخلی ایران نیز قرار گرفته عنوان شده که روز پنج‌شنبه و همزمان با برگزاری مراسم ۲۲ بهمن، بنرهای تبلیغاتی این ستاد "بدون اطلاع و ارائه حکم قضایی" جمع آوری شده و تعدادی از همکاران ستاد نیز برای چند ساعت بازداشت شده‌اند.

پوسترهای تبلیغاتی آقای هاشمی رفسنجانی برای مجلس خبرگان، تصویری از اوست در کنار رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی و سید حسن خمینی. در بالای تصویر نیز آیه‌ای از قرآن نوشته شده که به میانه‌روی توصیه می‌کند.

در روزهای گذشته اکبر هاشمی رفسنجانی واکنش تندی به رد صلاحیت حسن خمینی نشان داده بود. این اقدام با واکنش اصولگرایان مواجه شد و حتی برخی هاشمی را به برخوردهایی مانند حصر خانگی تهدید کردند.

اظهارات هاشمی رفسنجانی درباره نقش و اهمیت این دوره از مجلس خبرگان و انتخاب رهبر آینده جمهوری اسلامی نیز پیش از این جنجالی شده بود و برخی پیش‌بینی می‌کردند صلاحیت او برای کاندیداتوری در مجلس خبرگان رد شود. اما در نهایت او در جمع ۱۶۱ کاندیدای تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG