لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

خامنه‌ای: انتخابات "مقطعی" است؛ مسئولان درگیر مسائل روزنامه‌ای نشوند


او درحالی به دولت این توصیه را کرده که حسن روحانی برگزاری انتخابات را "مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کار دولت در حوزه سیاست داخلی" دانسته است.
او درحالی به دولت این توصیه را کرده که حسن روحانی برگزاری انتخابات را "مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کار دولت در حوزه سیاست داخلی" دانسته است.

آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات را موضوعی مهم اما "مقطعی" دانست و به مسئولان توصیه کرد مراقب باشند که "مسائل تبلیغاتی و روزنامه‌ای انتخابات" آنها را از "مسائل مستمر و اساسی" کشور غافل نکند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در دیدار با جمعی از اعضای نیروی هوایی ارتش، انتخابات پیش روی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را "بیعتی تازه با اهداف انقلاب" توصیف کرد و گفت: "اصرار بنده بر حضور همه در انتخابات به این دلیل است که مشارکت همگانی، کشور و نظام را عزت می‌بخشد و بیمه می‌کند".

آیت‌الله خامنه‌ای در دی ماه امسال عنوان کرده بود "حتی کسانی هم که با نظام مسئله دارند در انتخابات شرکت کنند". چندی بعد رهبر جمهوری اسلامی هنگامی که معترضان به رد صلاحیت‌ها به این گفته او استناد کردند توضیح داد: "این سخن به معنای آن نیست که بخواهند کسانی که نظام را قبول ندارند به مجلس بفرستند."

او درحالی به دولت توصیه کرده که درگیر مسائل "مقطعی" انتخابات نشود که حسن روحانی برگزاری این دو انتخابات را "مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کار دولت در حوزه سیاست داخلی" دانسته است.

به نظر می‌رسد رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از اعتراض به رد صلاحیت‌های گسترده، قصد ادامه رایزنی برای ورود چهره‌های اصلاح‌طلب به عرصه انتخابات را ندارد و توصیه آیت‌الله خامنه‌ای نیز در راستای پایان دادن به این بحث‌هاست.

آقای روحانی روز یکشنبه حضور در انتخابات را به خریدی تشبیه کرد که ممکن است کالای خریداری شده چندان دلچسب نباشد.

رئیس جمهوری ایران گفته است: "می‌دانیم اگر برویم نفع کمی به دست می‌آوریم و اگر نرویم قطعا ضرر می‌کنیم. پس بین نفع کم و ضرر قطعی، ما نفع کم را انتخاب می‌کنیم."

XS
SM
MD
LG