لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

ادعای فارس و بی‌خبری معاون رئیس‌جمهوری؛ ابطال آرای مینو خالقی تایید شد؟


مینو خالقی در ضیافت شام رئیس جمهوری برای نمایندگان مجلس
مینو خالقی در ضیافت شام رئیس جمهوری برای نمایندگان مجلس

خبرگزاری فارس مدعی است که هیات عالی حل اختلاف، نظر شورای نگهبان را درباره ابطال آرای مینو خالقی تایید کرده است. اما مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری می‌گوید که از چنین تصمیمی بی‌خبر است.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت به نقل از یک نماینده مجلس که نامش اعلام نشده، گزارش داد که هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه در اختلاف بین دولت و شورای نگهبان، نظر شورای نگهبان را تایید کرده و مقرر شده تا برای تعیین نفر جایگزین مینو خالقی در حوزه انتخابیه اصفهان، دوباره تصمیم‌گیری شود.

این خبر با پوشش گسترده‌ای در رسانه‌های اصولگرا مواجه شد اما تا ساعات پایانی روز سه‌شنبه هیچ مقام رسمی آن را تایید نکرد. مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری هم در پاسخ به سایت تابناک گفت که با حسن روحانی به کرمان سفر کرده و از این تصمیم و حتی تشکیل جلسه هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه بی‌خبر است.

مینو خالقی، نامزد فهرست اصلاح طلبان در دور نخست انتخابات مجلس دهم به عنوان نفر سوم از پنج منتخب اصفهان به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد اما شورای نگهبان آرای او را باطل کرد. گفته می‌شود که انتشار تصاویری از خانم خالقی بدون حجاب اسلامی باعث ابطال آرای او شده است.

دولت حسن روحانی با این اقدام شورای نگهبان مخالف است و رئیس جمهوری ایران پس از آن که منتخبان زن این دوره از مجلس را ۱۸ نفر اعلام کرد، مینو خالقی را به ضیافت شام نمایندگان مجلس نیز دعوت کرد.

علی مطهری، نماینده تهران نیز گفته است در صورتی که وزیر کشور اعتبارنامه مینو خالقی را به مجلس نفرستد، نمایندگان مجلس وزیر را استیضاح خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG