لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۰

موسوی لاری: وزارت کشور اعتبارنامه مینو خالقی را به مجلس بفرستد


وزیر کشور پیشین ایران با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان در ابطال آرای مینو خالقی، از وزارت کشور خواست که طبق وظایف قانونی خود اعتبارنامه این نامزد منتخب را به مجلس بفرستد.

عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت محمد خاتمی در گفت و گو روزنامه شرق، تاکید کرد که وقتی سلامت انتخابات مجلس در یک حوزه تایید شد هیچ نهادی حتی شورای نگهبان نمی تواند در آن دخالت کند و طبق روال قانونی، سایر منتخبان مجلس شورای اسلامی هستند که می‌تواند با بررسی اعتبارنامه نامزدهای منتخب، برای ورود آنها به مجلس تصمیم بگیرند.

شورای نگهبان نزدیک به یک ماه پس از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، اعلام کرد که آرای مینو خالقی، سومین منتخب شهر اصفهان در انتخابات مجلس، باطل شده است.

هر چند این هیات نظارت و شورای نگهبان دلیل باطل شدن آرای خانم خالقی را اعلام نکردند اما علی نکویی، رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان اصفهان در گفت و گویی با اشاره به ابطال آرای خانم خالقی، از تجسس در مسائل خصوصی و خانوادگی افراد انتقاد کرد.

وزیر کشور پیشین جمهوری اسلامی ایران در گفت و گوی خود با روزنامه شرق اساسا ابطال آرای مینو خالقی را در حوزه‌ای که نام پنج نفر در برگه ها نوشته شده و سلامت انتخابات و آرای دیگر نامزدها تایید شده است را غیرممکن دانست و گفت: "مگر می‌شود در صندوقی که در کنار نام ایشان، نام پنج نامزد دیگر نوشته شده است، رأی عده‌ای سالم و رأی یک نفر را باطل اعلام کرد؟"

او با تاکید دوباره بر وظیفه وزارت کشور مبنی بر ارسال اعتبارنامه خانم خالقی به مجلس، تاکید کرد کرد موضوع یک فرد نیست و او نگران طی نشدن روال قانونی است.

وزارت کشور اعلام کرده است که درباره استناد قانونی ابطال آرای مینو خالقی با شورای نگهبان اختلاف نظر دارد و در حال رایزنی در این باره است.

XS
SM
MD
LG