لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۸

اصلاح طلبان: ابطال آرای مینو خالقی در اصفهان موجب نگرانی است


شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، ابطال آرای مینو خالقی، منتخب اصفهان در انتخابات مجلس شورای اسلامی و نحوه رسیدگی به آن را موجب نگرانی مردم اصفهان دانسته و از دولت خواسته است تا در این مورد اطلاع رسانی کند.

این شورا با اشاره به سخنان سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات مبنی بر این که با ابطال انتخابات تکلیف یک نماینده اصفهان به دور دوم کشیده شده است، آن را نگران کننده دانست. به اعتقاد شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان در صورت قطعی شدن ابطال آرای خانم خالقی، نفر دیگر باید جایگزین شود.

شورای نگهبان در نخستین روزهای امسال اعلام کرد که آرای مینو خالقی، نفر سوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در اصفهان باطل شده است.

در همین رابطه علی نکویی، رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، روز پنج شنبه ۱۲ فرودین در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا از "سرک کشیدن به زندگی خصوصی افراد" در جریان انتخابات را کاری نادرست دانست.

او از آنچه بداخلاقی در مورد مینو خالقی نامید انتقاد کرد و گفت که این نامزد انتخابات "فرزند پدری است که سال ها مسئولیت هیات نظارت شورای نگهبان شهر اصفهان را داشته است و عموی او نیز یکی از وزرای پرتلاش دولت اصلاحات بوده است، با همه این توصیفات امروز آرای ۱۹۳ هزار نفر از شهروندان اصفهانی باطل می‌شود."

علی نکویی به ناصر خالقی، عموی خانم خالقی اشاره دارد که در سال پایانی دولت محمد خاتمی وزیر کار بود.

مینو خالقی، در پی ابطال آرای خود اعلام کرد که از راه‌های حقوقی این مشکل را پیگیری خواهد کرد با این حال رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفته است که این شورا تاکنون دو نامه به رئیس جمهوری برای رسیدگی به این موضوع نوشته است.

XS
SM
MD
LG