لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۶

مینو خالقی: "آرای من ابطال شده و اصلا مسئله رد صلاحیت مطرح نیست"


مینو خالقی نامزد ائتلاف اصلاح طالبان در اصفهان است که توانست در میان پنج منتخب اصفهان، رای سوم را به دست آورد
مینو خالقی نامزد ائتلاف اصلاح طالبان در اصفهان است که توانست در میان پنج منتخب اصفهان، رای سوم را به دست آورد

مینو خالقی یکی از منتخبان شهر اصفهان در مجلس دهم که آرای انتخابی اش از سوی هیأت نظارت بر انتخابات ابطال شده، در بیانیه ای که روز شنبه هفتم فروردین در کانال تلگرام خود منتشر کرده گفت در شروع اولین روز کاری فروردین ماه "به دنبال استیفای حقوق خود و مردمی که مرا انتخاب خود دانسته اند، از طریق قانونی و حقوقی هستم."

پیشتر سیامک ره پیک سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما گفته بود که خانم خالقی امکان حضور در مجلس آینده را ندارد. او گفت آرای خانم خالقی نفر سوم انتخاب شده از شهر اصفهان باطل شده است و این تصمیم بر مبنای مدارک و اسناد موجود، گرفته شده است.

خانم خالقی در بیانیه تلگرامی خود ضمن استناد به مصاحبه فوق می نویسد "همانطور که مستحضرید بنا بر مصاحبه رسمی سخنگوی محترم هیأت نظارت بر انتخابات، آرای اینجانب ابطال گشته و اصلا مسئله رد صلاحیت مطرح نیست." او سپس این موضوع را "نیازمند مداقه حقوقی" توصیف کرده است.

مینو خالقی در این بیانیه از جمله می گوید که "با هزاران امید و آرزو برای سازندگی کشور" وارد این عرصه شده و در مسیر احقاق حقوق "از مقام بلند مرتبه حضرت پروردگار، آقا امام‌زمان و رهبر معظم و عالیقدر نظام جمهوری اسلامی ایران" طلب کمک و یاری کرده است.

خالقی در فهرست اصلاح طلبان و حامیان دولت در اصفهان بود. او در بیانیه دیگری که روز چهارم فرودین ماه منتشر کرد گفت: "من به عنوان کاندیدای تایید صلاحیت گشته از سوی شورای محترم نگهبان وهمچنین منتخب مردم شریف اصفهان در مجلس شورای اسلامی با ۱۹۳۳۹۹ رای صحیح ماخوذه (بنا بر اعلام رسمی فرمانداری اصفهان و نهادهای نظارتی)، تا کنون هیچ ابلاغی مبنی بر تخلفات تبلیغاتی یا دیگر مواردی پیرامون رد صلاحیت دریافت ننموده و پس از شروع تبلیغات انتخاباتی تا کنون هیچ جلسه ای با اعضای محترم شورای نگهبان و هیئت نظارت نداشته ام."

برخی منابع غیررسمی و رسانه های اجتماعی دلیل وضع موجود را دست دادن وی با "مرد نامحرم" در سفری به چین توصیف کرده اند. در واکنش، خانم خالقی در بیانیه هفته گذشته خود این ها را "شایعات، فضاسازی و بی اخلاقی های بی حد و اندازه" توصیف کرده است.

مینو خالقی، از کاندیداهای مورد حمایت اصلاح ‌طلبان در شهر اصفهان بود که بر اساس اعلام وزارت کشور، با بیش از ۱۹۳ هزار رای، به عنوان نفر سوم از پنج نماینده راه یافته اصفهان در انتخابات هفتم اسفند ۱۳۹۴ به مجلس شورای اسلامی اعلام شد و رد صلاحیت یک فرد پس از برگزاری انتخابات و اعلام راه یافتن او به مجلس، اقدامی نادر در عرصه سیاسی و انتخاباتی ایران به شمار می رود.

مینو خالقی ۳۰ ساله و کارشناس ارشد حقوق ارتباطات و دانشجوی دکترای رشته حقوق عمومی است. او یکی از ۱۴ زنی است که در دور اول انتخابات، به مجلس دهم راه یافت.

XS
SM
MD
LG